Головна Економіка За сприяння служби зайнятості роботу на Львівщині знайшли більше тисячі переселенців

За сприяння служби зайнятості роботу на Львівщині знайшли більше тисячі переселенців

Станом на 1 лютого роботу шукають більш як пів тисячі людей.

У січні цього року до підрозділів Львівської обласної служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулося 166 вимушено переміщених осіб з районів ведення бойових дій або тимчасово окупованих територій, із них 130 набули статус безробітного.

За скеруванням служби зайнятості 44 особи з числа ВПО минулого місяця забезпечили роботою. Працевлаштувалися переселенці в основному у заклади сфери торгівлі та послуг (31%) і на підприємства переробної промисловості (27,6%). Тепер вони працюють продавцями, офіціантами, пекарями, бухгалтерами, швачками, двірниками, вантажниками, прибиральниками службових приміщень та ін.

Загалом від початку повномасштабної війни і до 31 січня 2023 року посередницькі послуги служби зайнятості з метою працевлаштування на Львівщині отримували 4659 внутрішніх переселенців, з яких 1147 знайшли роботу.

Станом на 1 лютого цього року допомогу у пошуку місця праці потребували 580 ВПО, половина з них (292 особи) – це клієнти Львівської, 77 – Стрийської, 65 – Дрогобицької, 57 – Самбірської філій ЛОЦЗ. За кваліфікаційним складом домінували фахівці (19,6%), професіонали (17,3%) та працівники сфери торгівлі та послуг (15,9%).

Нагадуємо, що для працедавців, які забезпечують роботою вимушено переміщених осіб, діє програма компенсації витрат з оплати праці. Щоб скористатися нею, необхідно подати пакет документів у паперовій формі до місцевих підрозділів служби зайнятості (контакти – https://bit.ly/40jWW59) або в електронній через портал «Дія» (https://bit.ly/3xbuxAF). Ознайомитися з компенсаційним механізмом можна за посиланням https://cutt.ly/JJULj1G.