Вивести членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності шляхом працевлаштування, залучити їх до громадських робіт або надати фінансову допомогу на поворотній основі для започаткування власної справи – така основна мета пілотного проекту «Рука допомоги», що реалізовується у Львівській, Полтавській та Харківській областях за сприяння служби зайнятості.
У межах експерименту у січні-березні цього року 29 мешканців Львівської області захистили бізнес-плани, з них 12 за донорські кошти придбали обладнання та матеріали для організації підприємницької діяльності, кожен із майбутніх підприємців отримав у середньому 70 тисяч гривень.
Цьогоріч внесені зміни до чинного законодавства, відповідно до яких розширений перелік учасників пілотної програми. Відтак фінансовою підтримкою, окрім членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб, можуть скористатися ще й суб’єкти господарської діяльності, котрі також підготують для розгляду на комісії бізнес-план, обумовлять у ньому витрати для поліпшення матеріально-технічної бази, створять не менш як два нових робочих місця і працевлаштують на них за скеруванням центру зайнятості осіб з числа малозабезпечених, вимушених переселенців або учасників АТО.
Загалом з початку дії програми «Рука допомоги» 238 мешканців області з числа тих, на кого розрахований експеримент, забезпечені місцем праці, 47 осіб отримали право скористатися фінансовою допомогою для започаткування власної справи, з них 29 вже придбали необхідне обладнання та матеріали, ще 46 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Усі учасники пілоту мають змогу отримати у центрах зайнятості всебічну консультаційну допомогу щодо написання бізнес-планів, а також кваліфікований супровід з питань започаткування власної справи. А для охочих повернутися до трудової діяльності знайдуться на діючих підприємствах робочі місця для працевлаштування як на постійній, так і тимчасовій основі.