Головна Економіка Житлова субсидія на Львівщині: як її отримати та які документи необхідно подавати

Житлова субсидія на Львівщині: як її отримати та які документи необхідно подавати

Житлова субсидія на Львівщині: як її отримати та які документи необхідно подавати

Житлова субсидія – це  державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг найбільш незахищеним категоріям громадян. Станом на сьогодні у Львівській області житлову субсидію одержують понад 100 тисяч домогосподарств.

Субсидію можуть отримати громадяни України або ж іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території нашої країни.

Таку субсидію призначають з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується так:

  1. на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
  2. на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Житлова субсидія на оплату послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу чи електроенергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для орендарів житла субсидія призначається за наявності договору наймання (оренди) житла з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більш як до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору наймання (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Для переселенців субсидію призначають лише за наявності довідки внутрішньо переміщеної особи.

Детальніше про те, які доходи враховують під час призначення субсидії до середньомісячного доходу читайте тут.

Документи, які подаються для отримання житлової субсидії:

  • заява про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі за формою;
  • декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою;
  • довідки про доходи – в разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
  • копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
  • договір наймання (оренди) житла (в разі наявності);
  • інші документи, які необхідні для прийняття рішення (що підтверджують фактичне непроживання особи за адресою, копія наказу з місця роботи, ін.).

Якщо рішення про призначення (відновлення) житлової субсидії приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи, такий акт складається посадовою особою виконавчого органу та передається структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:

– відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;

–    уповноважених осіб старостинських округів;

– посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).

Заява та декларація можуть бути надані в електронній формі через єдиний портал державних послуг «Дія».

Документи на призначення субсидії також можливо подати шляхом подання необхідних документів поштою на адресу управління соціального захисту населення (бланки заяв – https://www.msp.gov.ua/news/16214.html).