Головна Життя 69 весна перемоги

69 весна перемоги

Напередодні 9 травня голова районної організації ветеранів війни і праці Володимир Луженцов разом із заступником Йосипом Сосновським та молоддю Бущини завітали в гості до сім'ї ветеранів Віктора Пилиповича та Ольги Євменівни БОРОЗЕНЦІВ (на знімку). До речі, завтра Ольга Євменівна святкуватиме ювілейний день народження – 90-річчя.

Вони зустрілись на війні, – і в такому страшному круговороті життя спалахувало між юними серцями палке кохання. А згодом і поєднали свої долі.

їм не було й двадцяти, як вже довелось скуштувати солдатського хліба. Віктор Пилипович родом з Київщини, був мобілізований у жовтні 1943 року. Спочатку служив в піхоті, згодом – в артилерії. З боями визволяв зруйновані українські міста і села. Пройшов через Молдавію, Румунію, Чехословаччину, Угорщину, Австрію. Був чотири рази поранений, востаннє – в Австрії, на березі Дунаю.

Лікувався у госпіталі, в угорському Дебрецені, куди його, важкопораненого, транспортували літаком. Там зустрів і звістку про перемогу. Того ж дня йому мали ампутувати ногу, але перемога внесла свої корективи у плани лікарів – операція тривала три години, а ногу вдалось врятувати. Але там, у госпіталі, зустрів не лише радісну звістку про закінчення війни, а й вірну супутницю на все життя, – Ольга працювала у госпіталі медсестрою. Навесні 1946 року вони вже разом повертались на Україну, на Вінниччину, звідки родом наречена. 2 травня там і відгуляли весілля.

А згодом доля розпорядилась так, що галицька земля стала для них рідною домівкою, -тут продовжилась їхня сімейна біографія. Родина знана на Бущині. Віктор Пилипович працював журналістом, тож, шукаючи цікавий

матеріал для своїх статей, пішки обходив навколишні села, працював на керівній посаді в одному з колгоспів району. Завжди з розумінням і повагою ставились до галичан, а ті віддячували їм тим же. Віктор Пилипович створив у районі Асоціацію інвалідів, довгий час очолював районну Асоціацію ветеранів війни. Тож за вагомі заслуги йому присвоєно звання "Почесний громадянин Буського району".

Подружжя Борозенців пройшло пліч-о-пліч довгі роки життя, радість множилась, а горе ділилось на двох. Вони й сьогодні, у такому поважному віці, підтримують одне одного.

Як повідомив Володимир Луженцов, районна організація ветеранів війни налічує 21 особу, з них 7 проживають у Буську. Вітальні листівки від голови ветеранської організації та міського голови, квіти та продуктові набори того дня отримали Ізидор Омелянович Чучман, Мирон Юрійович Миляновський, Михайло Степанович Лишак, Степан Іванович Давидовський, Станіслав Станіславович Блашковський. Отримали вітання і ті ветерани, які мешкають у селах району.

Лариса ГАРАСИМІВ