Головна Життя Для мешканців соціального закладу на Львівщині облаштували крафтову майстерню

Для мешканців соціального закладу на Львівщині облаштували крафтову майстерню

У Грушківському психоневрологічному інтернаті відтепер виготовлятимуть аромогідролати з трав та квітів.

Як повідомляють у департаменті соціального захисту населення Львівської ОВА, вихованців Грушківського психоневрологічного інтернату залучили до роботи у крафтовій майстерні. Під керівництвом фахівців вони виготовляють аромогідролати з трав та квітів. Готову продукцію використовуватимуть для власних потреб, а також представлятимуть її на ярмарках, виставках та різноманітних благодійних заходах.

Як розповіла директорка установи Наталія Олександренко, майстерню допомогли облаштувати партнери з ГО «Гендерний креативний простір». Благодійники придбали усе необхідне обладнання та видаткові матеріали: різноманітні сухі трави, подрібнювачі та посуд.

Аромогідролати виготовлятимуть з 20 різних трав, зокрема, розмарину, м’яти, звіробою, календули, кропиви та інших. Надалі вирощуватимуть трави на своїй земельній ділянці.

Всі охочі пройшли серію тренінгів та майстерок з пермакультури і вирощування лікарських рослин у природних умовах. До навчання долучилось близько тридцяти мешканців соціального закладу.

«До навчання залучили і вихованців, і персонал. Частина з них навчалась, власне, виготовляти, гідролати. Комусь до вподоби вирощувати і збирати трави, комусь – брендування, фасування та промоція. Кожен обирає розвиватися в тому напрямку, який найбільш цікавий», – розповіла Наталія Олександренко.

Як зазначила директорка, у закладі роблять усе для того, щоб умови перебування були якомога кращими. Щоб в усіх було цікаве дозвілля, комфортне середовище і гарні умови перебування.

На даний час окрім місцевих підопічних, які мають статус осіб з інвалідністю, в установі перебувають люди, які потрапили сюди через війну. Зокрема, 59 жінок до повномасштабного вторгнення перебували в установі відповідного профілю у Слов’янську, а 71 чоловік – у закладах Запорізької та Харківської областей.