Головна Життя Рекомендації населенню, що потрапило у надзвичайну ситуацію в наслідок повені, паводку,...

Рекомендації населенню, що потрапило у надзвичайну ситуацію в наслідок повені, паводку, підтоплення

В умовах реальної загрози забруднення питної води збудниками інфекційних хвороб (вірусного гепатиту А, дизентерії, ентеровірусів та інших гострих кишкових інфекцій) внаслідок потрапляння повеневих та талих вод

до джерел водопостачання, з метою попередження спалахів інфекційних захворювань, спричинених водним фактором передачі на підтоплених територіях та у приватних домоволодіннях, а також в умовах відсутності централізованого водопостачання, необхідно дотримуватися простих правил профілактики.

• Обов’язково кип’ятіть питну воду. Не вживати воду з децентралізованих джерел у місцях підтоплення, воду сумнівної якості з неперевірених джерел та наземних водойм. Бажано використовувати для пиття розливну бутильовану воду.
• Заборонено вживати продукти харчування, які були підтоплені або забруднені повеневою водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.
• Не купуйте харчові продукти, овочі на стихійних ринках у невстановлених для торгівлі місцях.
• Дотримуйтесь вимог особистої гігієни перед вживанням їжі, після відвідування туалету.
• Після сходу води здійсніть чищення та дезінфекцію шахтових колодязів приватного та громадського користування.
• Періодично здійснюйте лабораторні дослідження якості питної води джерел децентралізованого водопостачання.
• Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

При виникненні симптомів, характерних для гострих кишкових інфекцій та вірусного гепатиту А (нудота, блювання, дискомфорт, біль у животі, рідкі випорожнення, підвищення температури тіла, загальної слабкості) негайно звертайтесь за медичною допомогою до лікувально-профілактичного закладу і не займайтесь самолікуванням.

Буське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.