Головна Життя Про епідемічну ситуацію із захворюваності на кір у Львівській області

Про епідемічну ситуацію із захворюваності на кір у Львівській області

За 8 місяців 2018 року у Львівській області зареєстровано 5 949 вип. ( інт. пок. 234,11), проти 39 вип. кору (інт. пок. 1,54), за аналогічний період 2017 року.

Захворюваність серед дитячого населення становить 69,2% (4 101 вип.). Серед захворілих дітей 78,0% не щеплені згідно Календаря.

За 8 місяців 2018 року зареєстровано 72 спалахів кору, в т.ч. в побуті – 2. В загальноосвітніх навчальних закладах -46, ДНЗ -10, середні НЗ – 6, вищі НЗ -1, на підприємстві -4, в ЛПЗ -1, дитячий будинок – 1, реабілітаційний центр 1 . Загальна кількість захворілих 777 осіб, з них дітей – 632 дітей.
За 8 місяців поточного року у Буському районі зареєстровано 69 випадків захворювання (показник на 100 тис. населення 148,37) проти 0 випадків у 2017 році.
Захворюваність серед дитячого населення становить 46,4 % (32 вип.). У віковій групі : до 1 року – 2 вип. (2 дитини не щеплені згідно Календаря), 1-4 роки – 5 вип. (1 дитина щеплена, 4 дитини не щеплені), 5-9 років – 9 вип. (3 дітей щеплені, 6 дітей не щеплені), 10-14 років – 7 вип. (2 дитини щеплені, 5 дітей не щеплені), 15-17 років – 9вип. (7 – щеплені, 1- не щеплена та 1 – невідомо ). Серед дітей захворіло не щеплених згідно Календаря 50 %, а по Львівській області – 60,3 %.
Серед населених пунктів району найбільше зареєстровано випадків захворюваності кором : смт.Красне – 11, м.Буськ – 8, с.Задвір’я – 7 , с.Ракобовти, с. Мармузовичі, с.Утішків по 4 випадки, тощо.
Захворюваність кором спостерігалась у ДНЗ та ЗОШ району :
– ДНЗ «Курочка ряба» с.Сторонибаби – 2 випадки у січні місяці;
– ДНЗ «Калинонька» смт.Красне – 1 випадок у червні;
– ДНЗ «Барвінок» с.Мармузовичі -1 випадок у липні місяці серед працівників;
– Йосипівська ЗОШ І ступеня – 1 випадок у лютому;
– Гутисько-Тур’янська ЗОШ І ступеня – 1 випадок у лютому;
– Сторонибабська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 випадок у червні;
– Красненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – 5 випадків, у червні – 4 та 1 у серпні;
– Красненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – 1 випадок у липні;
– НВК «Андріївська ЗОШ І-ІІІ ступенів» – 1 випадок у липні;
– НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів» – 2 випадки, один у липні та другий у серпні.
У вересні місяці (станом на 27.09.2018р.) зареєстровано 16 випадків кору серед населення району. Відмічаємо високий ріст захворюваності (спалах) кором (40 % ураженості від загальної кількості дітей) у Кудирявецькій ЗОШ І ступеня (6 випадків).
Спільно з медичними працівниками району розроблено план протиепідемічних заходів щодо локалізації спалаху кору у даній установі. Аналізуючи стан імунізації проти кору по ф. № 063 ЗОШ встановлено: 12 учнів щеплені згідно Календаря, 2-є – невідомо про щеплення,оскільки форми облікової документації на руках у батьків та 1 – відмова. Зафіксовано 1 випадок кору у учениці Буської ЗОШ І -ІІІ ступенів № 2, дитина щеплена згідно віку.
Нагадаємо, за рекомендаціями ВООЗ охоплення щепленнями має складати більше 95%, щоб забезпечити популяційний імунітет та наблизити ліквідацію хвороби.

Кір і його профілактика.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони слизових очей, носоглотки, верхніх дихальних шляхів, характерною висипкою, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років.
Збудник кору – вірус, не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.
Клінічна картина
Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38 гр і вище, загальна слабкість, головна біль, сухий кашель, кон’юнктивіт. Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває зазвичай 3 дні. Характерна етапність висипань. Перші елементи висипки виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби вона швидко поширюється на обличчя, шию, частково на верхню частину грудей і спини. На 2-у добу висип покриває весь тулуб, а на 3-й – верхні і нижні кінцівки.
Ускладнення – запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.
Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:
– терміново звернутися за медичною допомогою – викликати лікаря додому;
– до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до мінімуму;
– повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;
– при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;
– використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку );
-не займатися самолікуванням!
Профілактика кору
– найкращий захист від кору – вакцинація. планова та за епідемічними показами;
– необхідно звернутися до лікаря в поліклініку за місцем проживання для її про
проведення;
– ізоляція хворих, вологе прибирання та часте провітрювання приміщення.

Завідувач відділення    Грабар А.О.