Головна Життя Живе в селі бібліотекар

Живе в селі бібліотекар

Є на Бущині мальовниче село Топорів з численними хуторами-присілками. Розташувалося воно поміж дрімучих лісів на згині річки Радоставки. Село має славну багатовікову історію, яку зберігають та примножують наші сучасники. Серед них і Ольга Чикальська. У цієї жінки скромна професія – сільський бібліотекар. Зрештою, як і вона сама.

Своїми успіхами ніколи не хизується, а просто сумлінно й з любов’ю виконує рутинну бібліотечну роботу. У книгозбірні завжди затишно й охайно, сюди хочеться завітати. На полицях дбайливо збережений впродовж років книжковий фонд, в якому бібліотекар допоможе зорієнтуватись кожному. Гордістю Ольги Кіндратівни є ретельно зібрані краєзнавчі матеріали, які експонуються на книжковій виставці „Моя маленька батьківщина”. Виставка висвітлює сторінки історії району, минуле та сучасне села, розповідає про видатних земляків. Її вдало доповнюють місцеві старожитності.

Ольга Кіндратівна завжди в курсі подій та новин, вона цікавий співрозмовник. Читачі кажуть, що завжди вміє порадити книгу до смаку. А наймолодші захоплюються яскравими, привабливими книжковими експозиціями.

В силу життєвих обставин пані Ольга, ніколи не мріявши про такий фах, опинилася в Топорівській сільській книгозбірні. Було це в далекому 1985. Пізніше заочно навчалася за спеціальністю „бібліотечна справа”, адже необхідні були знання. Так і збіг час… Обраній професії вона віддала майже тридцять років. І хоч було по-всякому – і мізерна зарплатня, і дошкульний холод в приміщенні, – сьогодні вона не шкодує за тим, що поєднала свою долю з книгою.

Бібліотекар використовує традиційні та інноваційні методи роботи, активно долучається до проведення районних конкурсів, таких як „Сільська бібліотека: знайомство зблизька”, „Найкращий читач України”, тижня дитячого читання та свята галицької книги, книжкових фестивалів. Вона – неодмінний учасник громадського життя села.

Ольга Кіндратівна не соромиться вчитися, адже професія бібліотекаря потребує постійного вдосконалення. Напередодні професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек – хочеться висловити вдячність цій чудовій жінці, матері трьох дітей, професіоналу за багаторічну самовіддану працю, адже вона є взірцем для наслідування.

Леся Вовк,
зав. методично-бібліографічного відділу Буської ЦРБ