Головна Інтерв'ю Про паралізацію руху на трасі Київ-Чоп на Бущині

Про паралізацію руху на трасі Київ-Чоп на Бущині

Такого "розгулу" стихії як 15-16 грудня люди вже не пам’ятають давно: вітер сягав швидкості 25-30 метрів за секунду. Ці надзвичайні погодні умови вже встигли назвати початком кінця світу. За ці дні в регіоні випало півтори місячні норми опадів. Рух між містами Броди і Буськ на дорозі державного значення «Київ-Чоп» був частково паралізований ще з вечора 15 грудня. А вже у неділю протяжність затору сягла до 30 кілометрів. І лише у понеділок, 17 грудня, вдалося звільнити легкові автівки зі снігового полону. Рятувальники витягли з кучугур 580 автомобілів і близько 40 автобусів.

Хто винен – з’ясує прокуратура

Представники Укравтодору заявляють, що головним чинником надзвичайної ситуації є стихія. Мовляв, такої заметілі не бачили вже багато років: пориви вітру переносили сніг з полів, а це ще більше ускладнювало їх роботу. Вирішальну роль зіграло й те, що вантажівки, незважаючи на погані погодні умови, були на "лисій" гумі. До слова, у Європі заборонено виїжджати на дороги без ланцюгів проти ковзання. В свою чергу водії застряглих авто нарікають на службу автомобільних доріг, яка несвоєчасно розчищала цю ділянку дороги. Це й спричинило багатокілометрові затори.

За фактом надзвичайної ситуації прокуратура Львівської області ініціювала службову перевірку.

Обігрійте людей!

Поки чиновники звітували про ситуацію на дорозі, у соціальних мережах люди створили групу, у якій закликали мешканців  наближених до траси сіл допомогти тим, хто потрапив в снігову пастку. Хтось описував ситуацію з епіцентру подій, інші дякували за обігрітих дітей і гарячий чай. На щастя, обійшлося без жертв.

Екзамен не склали!

Затор поблизу села Йосипівка, який вчасно не ліквідували,  спричинив справжнісіньку надзвичайну ситуацію місцевого рівня за ознакою припинення руху транспорту на автомобільних дорогах державного (обласного) значення. Зауважимо, що снігові замети були найвищими саме у відкритому полі, де немає насаджень, сягаючи 3 метрів. Хоча неодноразово фахівці попереджали про те, що на міжнародних трасах необхідно ставити захисні щити або ж насаджувати дерева. А в нас чомусь до цієї думки не прислухаються. Ба, більше – зрізають деревця, як, приміром, зробили нещодавно на відрізку від Буська до Верблян. 

У сніговому полоні опинились і надбужанці, бо не змогли вибратись зі своїх осель у понеділок через нерозчищені дороги. Усі сили та техніка були кинуті на розблокування державної траси. Маємо визнати, що до навіть таких примх погоди служби МНС і автомобільних доріг неготові. Перш за все технічно. Тому їм на допомогу запросили важку військову техніку. 

Однак, як би водії, які опинились у заторі, не нарікали на місцеву владу, вона в межах своєї компетенції зробила усе, аби врятувати людей зі снігового полону. А про те, чому не готовою до експлуатації була траса державного значення "Київ-Чоп", слід запитати у служби автомобільних доріг, а також у Кабінету Міністрів.

Дві доби без світла

Аномальна погода пошкодила і лінії електропередач. Без світла залишилось 18 населених пунктів у районі, зокрема Ожидів, Йосипівка, Кути, Закомар’я, Заводське, Соколівка, Брахівка, Чішки, Соколя, Побужани, Яблунівка, Волиця, Гаївське. Ситуацію ускладнювало й те, що  доїзду до підстанцій не  було, тому лише у понеділок вдалося  частково відновити електропостачання, щоправда, подекуди подали струм аж на третю добу. Зі слів Миколи Адамика, керівника служби РЕМ у Буському районі, монтери працюватимуть у посиленому режимі доти, поки не налагодять усі пошкодження.

Ірина КОРЧИНСЬКА