Головна Інтерв'ю Швеї – до роботи

Швеї – до роботи

Ось уже три роки на теренах Бущини працює ТзОВ "Употек Україна’’. Це українське підприємство з іноземними Інвестиціями, яке спеціалізується на пошитті спецодягу, створив вихідець із Закарпаття Олександр Гоер. Спочатку відкрив власну справу в Латвії, опісля – в Україні. Бущина виявилась досить привабливою для інвестора, який у колись занедбаних і напівзруйнованих приміщеннях колишнього заводу "Полярон" облаштував сучасний швейний цех. Сьогодні виробництво набирає обертів і потребує нових працівників. Про це – у розмові з генеральним директором Олександром ГОЕРОМ:

Наше підприємство зареєстроване ще у 2007 році, а виробничу діяльність розпочало в серпні 2009 р. До грудня 2011 працювало в Бродах. Після реконструкції приміщень, придбаних ТзОВ "Употек Україна" в Буську, швейний цех з пошиття спецодягу врочисто відкрили. Відтак тут знайшли роботу 45 швей з Буського та сусіднього Бродівського районів. Щодо специфіки виробництва, то ми виготовляємо замовлення із давальницької сировини. Продукцію експортуємо у скандинавські країни та США. В асортименті переважно спецодяг з гумових і текстильно-гумових тканин. Його головне призначення водонепроникність, тобто, захист від опадів.

На гумових виробах шви зварюються на спеціальному обладнанні, на текстильних – після пошиття проклеюються. Загалом – це повний цикл виробництва. Усе виглядає так: матеріал отримали, розкроїли, пошили, скомплектували і відправили замовник.

Детальніше, будь ласка, про підрозділи підприємства.

Це швейний цех, у структурі якого три дільниці: розкрійна, з виготовлення гумових та тестильних виробів.

Скільки людей на сьогодні у вас працює?

На виробництві 50 швей, окрім цього є фахівці, які розкроюють і про водять підготовчі роботи, пов'язані з пошиттям одягу, та обслуговуючий персонал: електрики, механіки, працівники господарської служби і апарат управління. Усього 70 осіб. Але обладнання є, що дозволяє розширювати виробництво, тому сьогодні запрошуємо людей на роботу.

Мабуть, найголовніше, що цікавитиме потенційних працівників, – ваші вимоги.

Специфіка ТзОВ "Употек" передбачає досить високі вимоги до кандидатів. Але якщо люди мають елементарні знання у швейній справі, то ми навчаємо, стажуємо і підвищуємо їх кваліфікацію, На період навчання отримують доплату. Тобто, якщо заробітна плата виходить меншою прожиткового мінімуму через те, що працівник згідно кваліфікації не виконує місячний обсяг завдань, упродовж трьох місяців він може розраховувати на додаткові кошти.

Чи можна сказати, що плинність кадрів залежить саме від недостатньої фаховості працівників та небажання вчитися і вдосконалюватись.

Загалом плинність, про яку йдеться, на наш погляд, не суттєва. Це 4-5 відсотків, що є нормою; а вимоги до кваліфікації швеї і справді досить високі, адже працюємо на зовнішній ринок, який вимагає і відповідної якості продукції.

Не менш важливе питання – умови праці.

Дві бригади з виготовлення гумових виробів працюють по 12 годин через день і одна з виробництва текстильної продукції – теж 12 годин через день. Наші працівники забезпечені належними (згідно чинного законодавства) умовами праці: це відповідний температурний режим, освітлення, рівень шуму, вентиляція та інші параметри. Маємо згідно нормативів достатню кількість роздягалень, туалетів, душових, кімнату гігієни, прийому їжі і навіть місце відпочинку.

В оголошенні про набір швей від ТзОВ "Употек Україна" йдеться і про довіз на роботу.

Так, є транспортне забезпечення автобусом від Бродів до Буська – для працівників сіл Бродівського району, с.Кути, смт.Олесько, с.Ожидів та інших (по київській трасі). Якщо ж люди добираються самі, то Отримують компенсацію у розмірі вартості квитків.

Насамкінець, ще кілька слів про головне оплату праці.

Загалом на нашому виробництві вона відрядно-преміальна, тобто, працівники мають нормоване завдання (існують тарифні погодинні ставки). Наголошу, що норми досить високі, але це не суперечить законодавству. Вони визначаються відповідно до витрат часу, аналізуються і змінюються залежно від асортименту. І, що головне, офіційне працевлаштування людей. Працюємо прозоро, за європейськими стандартами. Якщо люди згідні на такі умови – чекаємо на них.

Адріана ГАЄВСЬКА