Головна Інтерв'ю У Буській районній раді всі здивовані заявою про закриття відділу захисту прав...

У Буській районній раді всі здивовані заявою про закриття відділу захисту прав споживачів

Голова Буської районної ради Богдан Глова прокоментував журналістам «Буського медіа порталу» інтерв’ю начальника відділу захисту прав споживачів Василя Кашуба, яке було оприлюднено вчора під назвою «У Буську відділ захисту прав споживачів можуть ліквідувати?». 

– Дуже здивований змістом інтерв’ю від Василя Володимировича Кашуби, адже багато речей в цьому інтерв’ю надзвичайно перекручені, а деякі відверто брехливі, – каже голова Буської районної ради Богдан Глова. – Тому маю право висловити на це власну думку.

Розпочну зі статусу самого відділу. Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Тобто районна рада повинна виконувати ті функції, які чітко зазначені в законах України. І тих функцій звісно чимало, а от контролем за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів законодавець районні ради не наділив. Проте сільські, селищні та міські ради таку статтю на свою користь мають, а точніше їх виконавчі комітети. А саме у Главі 2 повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад є ст. 30, підпункт б, пункт 3 – де зазначено: «здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів». Окрім цього є ще такі повноваження у Держпродспоживслужби. А так, як у районних радах виконкомів немає, то потрібно щоб їм ті повноваження хтось дав. І у минулі скликання частина місцевих рад такі повноваження Буській районній раді делегували. Але у 2015 році відбулися нові вибори до місцевих рад, прийшли нові депутати, є нові місцеві голови. Тому я надіслав листа у якому пропонується місцевим радам підтвердити чи не підтвердити таке делегування районній раді, або відкликати делеговані повноваження, тобто на розсуд виключно місцевої ради. Простіше це означає хочете здійснювати цю роботу самостійно, чи віддаєте районній раді? І це виключно юридична площина з якої Василь Кашуба зробив цілий цирк. До слова, Красненська селищна, а також Побужанська, Яблунівська та Сторонибабська сільські ради і раніше не делегували Буській районній раді цих повноважень і успішно здійснювали їх самі. На даний час відкликали попередньо делеговані повноваження по здійсненні контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів Буська міська, Балучинська, Гумниська та Кутівська сільські ради, які також вирішили здійснювати такі повноваження самостійно, і завадити цьому я не можу. Це їхнє право, бо це їхні законні повноваження. І жодного тиску ні на кого тут немає. Більше того. Це висловлення поваги до здійснення повноважень на місцях.

У попередньому інтерв’ю з Василем Кашубою зазначено: «Якщо відділ ліквідують, мешканці району будуть змушені із своїми скаргами їздити до Львова, що є проблематично для багатьох людей старшого віку». Це, м’яко кажучи, велика неправда, бо заяви прийматимуться місцевими радами на місцях. Навіть у район непотрібно буде їхати. Окрім цього керівник районної Держпродспоживслужби Ігор Белей теж підтвердив, що готовий приймати подібні звернення на розгляд.

Також зауважу, що Василь Кашуба є депутатом Буської районної ради і головою постійної депутатської комісії з питань розвитку підприємництва, транспорту, зв`язку та реалізації державної регуляторної політики і ніхто ніколи не заважав Василю Володимировичу піднімати будь-які питання. Більше того. Протягом останніх двох років Василь Володимирович коли мав бажання, тоді і їхав до Львова, і ніхто йому в цьому не перешкоджав. Це можуть підтвердити усі працівника апарату районної ради. Адже будь- хто з керівників у підпорядкуванні якого є депутат немає права перешкоджати у його депутатській діяльності. Тому в районній раді усі подивовані такими заявами пана Василя. І я офіційно заявляю, що якщо Василь Кашуба матиме бажання будь-коли їхати до Львова чи навіть Києва, щоб вирішити питання району, то прошу дуже. Аби толк з того був. Я цьому не перешкоджав і не перешкоджатиму. А оскільки голова постійної депутатської комісії в своєму статусі є вищий за начальника відділу виконавчого апарату, то Василь Кашуба має у своєму розпорядженні чимале поле для діяльності. І навіть, якщо б усі місцеві ради відкликали свої повноваження в частині захисту прав споживачів, Василь Володимирович Кашуба залишатиметься головою постійної депутатської комісії районної ради з питань розвитку підприємництва, транспорту, зв`язку та реалізації державної регуляторної політики, а відповідно і членом Президії районної ради до кінця скликання. Не бачу жодної проблеми для своєї реалізації у Василя Володимировича та захисту людей.

Що стосується моєї роботи, то на черговій сесії я готовий детально відзвітувати про свою роботу, бо є чимало зроблених справ у різних сферах до яких долучався особисто у межах своїх повноважень. Звіт буде опублікований також і на Буському медіа-порталі. Чи вирішував особисті питання використовуючи свій статус? Зазначу, що за весь час роботи у районній раді я з дружиною не взяв жодного метра земельної ділянки, не здійснював жодного будівництва і не придбав жодної коштовної речі. Проживаю у будинку батьків. За весь час не взяв жодної гривні хабара. З підприємців жодних коштів також не збирав ні на що.

Отож, детально про проведену роботу після чергової сесії, куди також запрошується Роман Матвіюк особисто. Більш детальну інформацію можу надати при особистій зустрічі з усіма бажаючими. Прийомний день  четвер. Або за телефоном 0677769194.

З повагою до усіх читачів Буського медіа-порталу Богдан ГЛОВА