Головна Конкурси Відразу п’ять нагород міжнародного архітектурного конкурсу – для Львівщини

Відразу п’ять нагород міжнародного архітектурного конкурсу – для Львівщини

Усі п’ять архітектурних об’єктів, які Львівщина подала на XIX міжнародний конкурс “Дім 2019-Кришталева цегла”, отримали нагороди. Нагородження переможців відбулося у п’ятницю, 13 грудня, в Любліні (Республіка Польща).

Участь у ній взяли заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод, директор Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Степан Скрип та його заступниця, архітекторка Оксана Ткачук.

За найкращу будівельну інвестицію по обидва боки східного кордону Євросоюзу нагороди отримали:

1) Церква святого Юра з дзвіницею у Дрогобичі (вул. Солоний Ставок, 25, м. Дрогобич Львівська обл.);

2) Багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом (вул. Личаківська, 79 м. Львів);

3) Бізнес Центр “Futura Hub” (вул. Кульпарківська, 200 – А, м.Львів);

4) Оздоровчо-розважальний комплекс (вул. Незалежності України, 64, смт Брюховичі, Львівська обл.);

5) Промислово-складська будівля (вул.Дорожна,62, с.Пасіки-Зубрицькі Пустомитівський р-н, Львівська обл.).

“Конкурс відбувся вже 19-ий рік. Від імені облдержадміністрації, Львівщини та України я отримав “Кришталеву цеглу” за реставрацію дерев’яної церкви Святого Юра 15-16 століть у Дрогобичі. 2013 року вона занесена до переліку пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Збереження культурної, а зокрема архітектурної спадщини, є одним із пріоритетів для голови Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського. І я певен, ця місія має бути одна з найважливіших для всіх нас, на всіх рівнях: від міністерства та обласної ради – аж до контректої громади”, – зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.

Окрім того, заступник голови облдержадміністрації запросивши всіх охочих до Дрогобича – самим подивитися на відреставрований старовинний храм.

Делегація Львівщини нагороди додому везе щороку.

“Торік перемогу в конкурсі “Кришталева цегла” здобули 4 архітектурні об’єкти, але цей рік є особливим для нас. Адже уперше за 19 років існування конкурсу нагороду найвищого, першого ступеню, за реставрацію церкви святого Юра з дзвіницею у Дрогобичі отримав департамент архітектури та розвитку містобулування Львівської облдержадміністрації. І ми й надалі робитемемо все від нас залежне, щоб сприяти збереженню архітектурних пам’яток Львівщини”, – зазначає заступниця директора департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Оксана Ткачук.

Організатором XIX Міжнародного Конкурсу “Кришталева Цегла” є Люблінська організація Польського товариства мешканців.

Довідково:

Міжнародна і міжрегіональна формула конкурсу відображає ідеї Європейського співтовариства, ґрунтується на взаємообміні знаннями та досвідом, і не тільки у сфері архітектури, будівництва, міського планування, але й захисту довкілля і культурної спадщини. Об’єкти архітектури східного прикордоння ЄС тут оцінюють не тільки з точки зору практичності та оригінальності архітектурних рішень, якості виконання, але й за їхній позитивний вплив на навколишнє середовище, розвиток і підтримку соціальних, культурних і національних цінностей. Відповідно, нагороди отримують всі основні партнери процесу будівництва – інвестор, проектант і генеральний підрядник.