Головна Коротко Фінінспекція інформує

Фінінспекція інформує

1743

 Упродовж січня-вересня 2012 року сектор інспектування у Буському районі Золочівської міжрайонної державної фінансової інспекції провів 9 ревізій фінансово-господарської діяльності в установах та організаціях нашого району та виявив фінансові порушення, що призвели до втрат на 189,7 тис.грн. 

 
Серед порушень фінансової дисципліни завищення підрядними організаціями вартості виконаних робіт, сума яких протягом поточного періоду 2012 року склала 38,2 тис.грн. Досить поширеним є факт оплати за рахунок бюджетних коштів вартості спожитих сторонніми організаціями комунальних послуг. Таке "фондування" витрат виявлено на 17,5 тис.грн. 
 
Окремо варто зазначити порушення при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам, оскільки через так звані "помилки" бухгалтерів працівниками недоотримано 12,0 тис.грн та переплачено 42,2 тис.грн. Усе вищеназване, у свою чергу, тягне за собою незаконні видатки з бюджету. Крім цього, у бухгалтерському обліку інспектори зафіксували заниження балансової вартості основних засобів на 1,6 млн.грн.
 
В умовах складної економічної ситуації саме життя змушує переглянути джерела наповнення бюджету, основним з яких є орендна плата за землю. Однак ревізіями встановлено недоотримання такої плати на 27,5 тис. грн, а також недоотримання доходів від продажу необоротних активів на 45,3 тис.грн. Відтак можна зробити висновок – аби краще наповнювати бюджет, не варто видумувати новий велосипед, треба лише повністю дотримуватися вимог законодавства.
 
Чимало зусиль покладається не тільки на встановлення фактів порушень правового поля, а й на глибокий аналіз чинників і факторів цих порушень. Варто наголосити, що виявлені порушення для керівників та інших відповідальних осіб підконтрольних об’єктів не безкарні. Так, протягом січня-вересня 2012 року притягнуто до адміністративної відповідальності 24 особи, якими внесено штрафи на 15,6 тис.грн, відшкодовано винними особами  коштів на 124,9 тис.грн. А на семи об’єктах застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та на трьох призупинено бюджетні асигнування.
 
За всіма фактами недоотримання фінансових ресурсів, нецільових витрат, фінансових порушень, що призвели до втрат державних коштів, які наразі ще не відшкодовані, триває вичерпна робота: ведеться позовна діяльність, матеріали ревізій та перевірок направляються до правоохоронних органів, ініціюються позови до судів з тим, аби повернути бюджетні кошти.
 
Нагадуємо, що зв’язок  органів Державної фінансової інспекції з громадськістю забезпечується за допомогою "телефону довіри" щодня (крім вихідних та святкових днів) від 9.00 до 18.00 години (у п’ятницю від 9.00 до 16.45 години): (0264) 2-12-54 – сектор інспектування у Буському районі; (0265) 4-20-19 – Золочівська міжрайонна державна фінансова інспекція; (022) 72-28-89 – Державна фінансова інспекція у Львівській області; (044) 425-38-18 – Державна фінансова інспекція України.
 
  Оксана  ЛИП’ЯНІНА, завідувач сектору інспектування у Буському районі