Головна Коротко На Бущині зафіксовано випадок кору

На Бущині зафіксовано випадок кору

Торік на Львівщині зафіксували 114 випадків кору, а за два тижні 2018 року – 75 випадків. Станом на сьогодні, 15 січня, у Львівській області зареєстрували спалах кору. Один випадок вже діагностували у Буському районі. На даний момент проводиться на території Львівської області вакцинація проти кору у дітей віком від 1 і 6 років, а також дітей, які з певних причин не були щеплені своєчасно.

Як повідомила директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, при контакті з хворим на кір не щепленим особам для профілактики проводять вакцинацію не пізніше ніж через 72 години з моменту останнього контакту. В подальшому можливе введення лише простого людського імуноглобуліну з метою зниження ризику інфікування.

Зазначимо, якщо дитині розпочали вакцинацію проти кору у віці старше 6 років, вона повинна отримати 2 дози з інтервалом 1 місяць. Дорослим (до 30 років) рекомендовано ввести 1 дозу вакцини проти кору.

Вакциною проти кору європейської якості всі заклади охорони здоров’я Львівщини забезпечені в повному обсязі.

Нагадаємо, кору притаманна циклічність, коли пік захворюваності повторюється через кожні 5-6 років, ризик поширення хвороби  нині особливо високий. Адже останній пік, коли у Львівській області  було зареєстровано 3140 випадків захворювання, припав на 2012 рік, а у Буському районі – 87 випадків, з них дітей до 17 років – 44. Для порівняння, у 2013-му в Буському районі зафіксували 7 випадків кору, 2014-2015-му – 0, а у 2016-го році –1 випадок.
Основною причиною зростання захворюваності на кір у вказані роки було накопичення кількості не щеплених осіб. Аналіз захворюваності на кір виявив, що більше 60% захворілих не були щеплені проти цієї інфекції за рекомендованою схемою.