З листопада 2014р. по сьогоднішній день вже зареєстровано 5 випадків сказу серед тварин: 2 собаки (м. Буськ, с.Циків) та 3 лисиці (с. Олесько, с.Йосипівка, с.Гумнисько).
Викликає насторогу те, що серед хворих тварин 40% домашні, з якими в людей тісний контакт! Встановлено 10 осіб, які могли інфікуватися вірусом сказу. Контактним було призначено антирабічне лікування.
Нагадуємо, що вірус сказу виділяється у хворих тварин зі слиною. Людина може заразитися не лише внаслідок укусу твариною, але й при потраплянні слини на шкіру чи слизову оболонку. Треба знати , що вірус сказу виділяється зі слиною тварин і за декілька днів до появи у них видимих ознак захворювання. Виявити таку тварину зовні неможливо.
Джерелом зараження можуть бути не лише приблудні тварини, адже і серед домашніх знайдеться чимало нещеплених від сказу. На жаль, у нас цій проблемі населення не приділяє належної уваги.
Що треба робити, коли покусала тварина?
При покусах домашніми тваринами необхідно з`ясувати прізвище та адресу власника тварини. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу, так як за твариною буде встановлене ветспостереження.
Собак та котів, які нанесли укуси та інші пошкодження, не вбивати.
При укусах чи ослиненні дикими тваринами, невідомими домашніми тваринами, а також гризунами необхідно терміново звернутися в найближчий лікувальний заклад за наданням антирабічної допомоги.
При виявленні трупів диких тварин – не знімати з них шкіру, а терміново повідомити працівника ветеринарної медицини.
У кожному випадку укусів та інших пошкоджень, заподіяних тваринами, ретельно промити рани струменем води з милом, накласти асептичну пов`язку та негайно звернутись до лікаря. Тільки щеплення захистять від захворювання на сказ! Якщо ж людина захворіє, врятувати її неможливо!
Пам`ятайте!!! Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100%. Лише своєчасно виконана вакцинація захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя!
Буське районне лабораторне відділення Бродівського МРВ лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦДСЕСУ»