Головна Коротко За лаштунками аптеки

За лаштунками аптеки

 При слові "аптека" кожен із нас уявляє відразу чисте світле приміщення із величезною кількістю баночок, коробочок, тюбиків на вітринах та з працівниками у білих халатах. Часто, навіть не задумуючись, ми називаємо їх продавцями, обурюємось, коли вони не хочуть прийняти назад чи обміняти ліки і гучно висловлюємо своє невдоволення, коли вони не хочуть відпускати нам ліки без рецепта.

 
Але чи хтось із нас хоча б один раз задумувався над тим, яка величезна відповідальність лягає на провізора за час його роботи. Тому ми пропонуємо заглянути за лаштунки аптеки і поглянути на все очима провізора. І у цьому нам погодилася допомогти мережа аптек "На здоров’я".
 
І почнемо ми із того, який шлях проходять ліки, щоб потрапити на вітрини. До аптек "На здоров’я" приблизно щодня приходить товар. І провізор розпочинає перевірку кожної упаковки на належний зовнішній вигляд, на відповідність серії, терміну придатності та терміну реєстрації в Україні лікарського засобу і тільки тоді викладає на полиці. Окрім цього, він відповідає за тим, щоб кожен препарат був розміщений у своїй фармакологічній групі, були забезпечені відповідні умови зберігання. Цей етап недоступний нашому зору. 
 
Увійшовши в аптеку, ми відразу зустрічаємо усміхненого працівника у білому халаті. Дуже часто відвідувач просить дати щось йому від горла, нежиті, шлунку і т. д. на розсуд провізора. Проте він не усвідомлює, яку у цю мить він кладе відповідальність на провізора. Адже від того, що йому порадить провізор, залежить здоров’я людини. Він часто змушений приміряти на себе роль лікаря і давати вичерпну консультацію, вивідуючи при цьому симптоми, про те, що вже вживали, про наявність алергій і т. д. І якщо провізор радить вам все ж таки звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням, це зовсім не означає, що він не компетентний чи не бажає приділити вам час, а справді турбується про вас і бажає вам найкращого.
 
Також розглянемо ще одну досить поширену ситуацію. Прибігаємо ми в аптеку, щоб придбати якийсь препарат. Потім, через деякий час, ми виявляємо, що переплутали назву і купили щось не те, або лікар нам вже змінив карту назначення, або ще якась причина, за якою нам вже дані ліки не потрібні. І ми вирушаємо в аптеку із твердим наміром обміняти чи повернути ліки і страшно обурюємось, коли провізор нам відмовляє, спираючись на якийсь там закон. Відразу виникає думка про те, який нам злий працівник попався і він просто не хоче піти нам на зустріч. А тепер, лиш на мить, поставимо себе на місце іншого клієнта, якому продали ліки, які хтось повернув. Чи хотіли б ми придбати такі ліки? Чи будемо ми впевнені у тому, що попередній власник правильно їх зберігав, а чи, може, взагалі він поміняв  або щось підсипав у вміст препарату? Тому даний закон існує і провізор його дотримується з метою, щоб убезпечити здоров’я всіх своїх відвідувачів.
 
А чи знайома вам наступна ситуація? Ми приходимо в аптеку і бажаємо придбати рецептурний препарат, але при цьому у нас відсутній рецепт лікаря. І знову провізор не бажає піти нам на зустріч і відправляє нас до лікаря. І річ тут зовсім не у злому провізорі, а у відповідальності, яка лягає на нього. Адже він не може виключно по нашому зовнішньому вигляді оцінити чи потрібен нам даний препарат у лікувальних цілях. Адже багато рецептурних препаратів містять сильнодіючі компоненти. Окрім цього, окремі ліки вживаються у комплексі із іншими препаратами, які може назначити виключно лікуючий лікар. І не завжди те, що допомогло нашій "сусідці", підійде і для нас. І якщо нам дійсно необхідно вживати даний препарат,  не так важко звернутися до лікаря і отримати рецепт. Тим самим ми убезпечуємо і себе, і провізора. Адже самолікування – річ дуже шкідлива. Саме із цією метою мережа аптек "На здоров’я" започаткувала соціальний проект "Лікуємось правильно". Її основна мета полягає у пропагуванні культури лікування, оскільки безсистемне вживання ліків і неконтрольоване самолікування приводять дуже часто до непередбачуваних наслідків. Зміст програми полягає у тому, що в аптеці надається знижка у розмірі 5% на придбання ліків за назначенням лікаря. Щоб скористатися даною пропозицією, клієнту достатньо лише пред’явити рецепт лікаря. 
 
Тепер ми бачимо, яка відповідальність лягає на плечі провізорів та фармацевтів, починаючи від моменту спілкування з нами і до моменту відпуску ліків. Тому давайте спробуємо ввічливо та із розумінням ставитися до людей даної професії. Тому що саме вони – це та перепона, яка стоїть на шляху до безконтрольованого самолікування та дає змогу лікуватися нам правильно.
 
Скористатися послугами мережі аптек "На здоров’я" та переконатися в перевагах, що там надаються, можна особисто за адресою: м.Буськ, вул.Львівська, 13 тел.:(067) 67-56-341, (03264) 3-06-85.