Головна Коротко Мешканці села Мала Вільшанка хочуть бути у складі Буського району?

Мешканці села Мала Вільшанка хочуть бути у складі Буського району?

Село Мала Вільшанка, що знаходититься у Золочівському районі (населення близько 500 осіб) хоче добровільно об'єднатися з територіальними громадами сіл Андріївської сільради (Буський район). Про це йдеться на інформаційній сторінці села у соціальній мережі Facеbook.

   «Згідно вимог нового Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" територіальні громади сіл мають право вирішувати питання добровільного об'єднання в об'єднану територіальну громаду. Цей новий закон не дуже відпрацьований, має недоліки, але дає шанс жителям села Мала Вільшанка, які згідно норм Конституції України є Територіальною Громада вирішувати це питання (якщо Андріївська сільрада погодиться). Ми знаємо, але для інших напишу, що села Мала Вільшанка та Андріївка повністю переплутані. Є вулиці, де з одної сторони хати одного села, а з іншої сторони – іншого. Є межі городів, де з одного боку одне село, з іншого боку межі –  інше. Частина хат Андріївки через взаємне проникнення сіл беруть газ з Маловільшанецької газової труби.
   Я – з Малої Вільшанки. Але колись дуже давно після рідної початкової школи один з перших пішов в Андріївську середню школу, тому що значно ближче від іншого села Скнилів. Потім дітей з Малої Вільшанки почали в перший клас записувати в Андріївську школу і початкової маловільшанецької школи не стало. У Малій Вільшанці автобусної зупинки нема, тому всі йдуть в Андріївку. Доїхати з Андріївки в Красне чи Буськ – значно легше, дешевше і швидше, ніж доїхати у Золочів (теперішній райцентр для Малої Вільшанки). Більшість людей з нашого села лікуються у Красному та в Буську. З різними послугами, субсидіями Буський район – значно кращий варіант.
    Об'єднання територіальної громади села Мала Вільшанка з територіальними громадами сіл Андріївської сільради – це  мрія багатьох поколінь жителів села»
, – йдеться у повідомленні.

До речі:
  Вчора у Буську відбулася четверта нарада-обговорення формування перспективного плану об'єднання територіальних громад району. У зустрічі взяли участь керівники районної ради та адміністрації, голови сільських та селищних рад, представники громадськості та ЗМІ. 
  Після тривалого обговорення та вивчення фінансового забезпечення і перспектив розвитку інфраструктури, усі голови сільських та селищних рад Буського району одностайно висловилися проти створення на території району шести об'єднаних територіальних громад.
/Буський медіа порта