Головна Культура Буська бібліотека працює з 1944 року

Буська бібліотека працює з 1944 року

30 вересня у свій професійний день  Всеукраїнський день бібліотек  численна когорта наших краян-бібліотекарів відзначила ще й ювілей районної книгозбірні. Це ті люди, які люблять книгу, і не стільки може її зберігають (книгозбірня), як популяризують, вкладаючи у кожну живу душу, як влучно зауважила одна з активних читачок. Справді добра книга має душу. І завдання бібліотечного працівника  знайти для неї споріднену душу  і не одну, яка з нею поділиться тим авторським сокровенням, яке трансформувалось у здавалось нечуттєві літери. Проте ці літери іноді заставляють поновому подивитись на світ, переосмислити власне життя; вони разом з нами плачуть і сміються, кохають і ненавидять, вони дають життя або й вбивають…

А все це починалось у далекому 1944 році, коли у звільненому від гітлерівців Буську в одній з кімнат колишньої комендатури розташувалась бібліотека з фондом у 100 книг,  це були брошури на військову тематику. З цього часу минуло аж 70 літ Бібліотека нераз змінювала свою дислокацію, її фонди розростались, згодом зменшувались, тепер стабілізувались і, сподіваємось, збільшуватимуться.

За ці роки викристалізувався і колектив висококваліфікованих спеціалістів, знавців своєї справи, які присвятили цій галузі усе своє життя. Це М.П. Солодкова, ПС. Корольова. Я.С. Шургот, А.В.Мельник, К.М.Перуля, В.М. Ковальова, Т.І.Жук, М.І.Корецька, М.С. Даниленко, П.І.Сікора, А.Б. Михалюк, М.І. Половата, О.І.Паврилюк, П.І. Мушак, О.ПБанах, ПВ. Піджарко, К.П. Татарин, М.М. Репецька та інші. Деякі з них були присутні на святі і щиро раділи такій зустрічі зі своєю молодістю, зі своєю роботою та колегами (на знімку в центрі), про що розповіла Панна Іванівна Мушак (на знімку справа).

З 1999 року Буська ЦРБ однією з перших в західному регіоні України почала впровадження новітніх інформаційних технологій в бібліотечні сфері, взявши участь в конкурсі "Організація доступу бібліотек України до мережі Інтернет», оголошеному Міжнародним фондом"Відродження". Ініціативну групу очолив активний читач бібліотеки, вчитель інформатики Богдан Литвин. У 2001 році він подав наступний проект на конкурс "Інтернет для читачів публічних бібліотек", оголошений Відділом написання історії бібліотечної справи Бущини, зібрали історії бібліотекфілій ЦБС, товариства "Просвіта". Все це лягло в основу написання історичного нарису "Бібліотечна Бущина: від витоків до сучасності", який був виданий до ювілею за сприяння редакції газети "Воля народу" і презентований на святі (на знімку внизу).

70 років  це досить великий відрізок часу, багато чого змінилося, районна бібліотека перетворилась в центральну районну книгозбірню з структурними підрозділами та новітніми технологіями. Вона розвиває традиційні форми бібліотечної роботи та впроваджує інноваційні, бере участь у різноманітних акціях, конкурсах. Сьогодні в арсеналі бібліотеки такі форми роботи, як книжкові фестивалі, свята книг, літературні мандрівки, презентації книг зустрічі з цікавими людьми, майстеркласи, флешмоби, краєзнавчі форуми та Бібліотека підтримує звязки з ін

видавництвами, органами місцевого самоврядування, ЗМІ, школами, священництвом, громадськими організаціями "Просвіта", "Пласт" та "Бужани", які діють на теренах Бущини. І як стверджує її керівник Оксана Стецик,  «віра і надія нас ніколи не полишає». А від себе додам: без мудрості тисячоліть, яка закарбована у книжці, не прийде мудрість сьогодення. Пам'ятаймо про це. І частіше відкриваймо книгу.

Микола ІВАНЦІВ Знімки автора