Головна Культура Екопроєкт Львівської обласної бібліотеки для дітей визнали у світі

Екопроєкт Львівської обласної бібліотеки для дітей визнали у світі

У Львівській обласній бібліотеці для дітей, що цьогоріч відзначає ювілей – 80 років з дня створення, вже не перший рік успішно діє проєкт «Екобібліотека».

Про це повідомили у Львівській ОДА.

Днями Львівська обласна бібліотека для дітей засвітилася на всесвітній мапі бібліотечного олімпу IFLA – International Federation of Library Associations and Institutions  Корисність та необхідність проєкту «ЕкоБібліотека» визнали у світі.

В рамках проєкту «Екобібліотека» бібліотекарі вчать своїх користувачів екограмотності: як правильно сортувати сміття, якими бувають процеси його переробки, які негативні наслідки стають результатом безвідповідального ставлення до відходів.

Проєкт спрямований на дітей віком від чотирьох до п’ятнадцяти років, їхніх батьків та вчителів.

За даними громадської організації «Україна без сміття», на українські сміттєзвалища щороку відвантажується близько 10 мільйонів тонн сміття.  Хоча 30-40% цього сміття підлягає вторинній переробці, лише 4% його реально переробляється.

Ідея проєкту виникла після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові у 2016 році. Неконтрольована пожежа спричинила загибель шести людей. Ця аварія спрямовувала увагу всієї громади міста на екологічні проблеми області.

Львівська обласна дитяча бібліотека для дітей хотіла допомогти вирішити екологічні проблеми регіону, тому його бібліотекарі розпочали навчальний проєкт “Герой сміття”. З моменту запуску проєкту в бібліотеці було проведено 150+ заходів «Герой сміття». Понад 3000 людей взяли участь у презентаціях, демонстраціях, екранізаціях та багатьох інших заходах.

Ознайомитися зі статтею можна за