Головна Культура Історічними сторінками Львівщини: туристів запрошують у похід на гору Маківка

Історічними сторінками Львівщини: туристів запрошують у похід на гору Маківка

У серії «Патріотичні мандри Львівщиною» управління туризму та курортів ЛОВА щотижня розповідатиме героїчні історії, які відбувалася на теренах області. Прагнемо надихнути вас подорожувати місцями бойової слави.

«Збройні Сили України дивують світ. Заради України захисники та захисниці готові до самопожертви. Така сила духу віками гартувалася на наших землях. Маємо знати місця сили української нації. Пишатися та надихатися тими, хто виборював для нас свободу. Це ще більше вселятиме віру у Перемогу над клятим ворогом», – говорить начальниця управління туризму та курортів ЛОВА Наталя Табака.

Гору Маківку у Славській громаді вважають місцем, де хоча б раз за життя має побувати кожен свідомий українець. На вершині гори  навесні 1915 року відбувалися важкі бої між Українськими січовими стрільцями та військами російської імперії. Попри кількісну перевагу ворога, перемога дісталася нашим хлопцям.

Бій за гору Маківку став першим значним успіхом українських Січових Стрільців. З такими досягненнями їх вітала Загальна Українська Рада та Українська Боєва Управа. Подаємо кілька рядків з вітальної промови: «Ви заслужили собі на правдивий подив і щиру вдячність сучасних і грядущих поколінь. Ви доказали, що довголітня неволя не знизила українського народу до ряду покірних рабів, бо він видав Вас борців за волю».

У 1920-х роках члени Української військової організації, а згодом Організації українських націоналістів встановили хрести полеглим за волю України поблизу центральної вершини Маківки. Радянська влада свого часу їх знищила. У 1998 – 1999 роках цвинтар січових стрільців на Маківці відбудували. Тут можна віддати шану мужнім воїнам.

Гора Маківка висотою 958 м знаходиться у Високому Бескиді – за 8 км від селища Славське. Складність маршруту – середня, тож його може подолати кожен.