Головна Культура Львівська філармонія розпочала проєкт музикотерапії

Львівська філармонія розпочала проєкт музикотерапії

У Львівській національній філармонії стартував проєкт музикотерапії для постраждалих від російської агресії.

13 липня Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика завершила 122-й концертний сезон знаковою подією. Вона поєднала музику та турботу про тих, хто постраждав від війни. У рамках закриття сезону стартував новий напрямок роботи Академічного симфонічного оркестру. Це участь у культурно-терапевтичних проєктах із можливістю реабілітації травмованих військових, ветеранів та цивільних.

Проєкт розпочався з релаксаційного концерту “Renaissance” (“Відродження”). Камерний склад симфонічного оркестру під керівництвом Наталії Кіричук виконав симбіоз симфонічної музики та ембієнт-електроніки. Саундтреки створив ветеран ЗСУ Олександр Іванько, а партитуру адаптував британський композитор і музикотерапевт Найджел Осборн. Цей проєкт – один із перших в Україні прикладів використання музики в терапії для ветеранів, – наголосили організатори.

Урочисту частину вечора присвятили музиці Моріса Равеля та Мирослава Скорика. Прозвучала «Елегія» і «Карпатський концерт» Скорика, а також симфонічні фрагменти з балету «Дафніс і Хлоя» Равеля. Завершився вечір Концертом для фортепіано з оркестром для лівої руки Моріса Равеля. Солістка Віоліна Петриченко виконала цю композицію разом з оркестром під диригуванням Хобарта Ерла (США–Україна). «Мені випала честь виконати один із найсильніших творів, написаних у відповідь на жахи війни. Думаю про тих, хто вижив, вистояв, залишився з втратами – але живе! Українські композитори теж писали подібні твори. Концерт Борткевича для лівої руки – вже у моїх планах», – зазначила Віоліна Петриченко.

У планах філармонії у новому сезоні – серія подій в рамках травмочутливого мистецтва у співпраці з ініціативами Victory Beats, Art Therapy Force та ГО «Арт Дот».