Головна Культура Львівському академічному обласному театру ляльок, незважаючи на повномасштабне вторгнення, вдалося поставити у...

Львівському академічному обласному театру ляльок, незважаючи на повномасштабне вторгнення, вдалося поставити у минулому році чотири вистави прем’єри, як для дітей, так і дорослих. Про це розповіла директор Львівського театру ляльок Уляна Мороз під час засідання комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції обласної ради в межах звітування про свою діяльність у 2022 році. «20 березня нам вдалося створити прем’єру виставу-гру, яка допомагає зняти стрес дітям “Сонячне небо”. Цю виставу ми граємо у бомбосховищі, щоб мінімізувати вплив сирен. 1 липня відбулася прем’єра драматичної комедії з елементами стендапу “Шмата. Одного вечора у бомбосховищі” – це трохи емоційна, хуліганська, експресивна імпровізація. Також 1 вересня ми представили виставу “Про лицаря Прищака і принцесу Гарнюню”, яку ми готували ще до війни, але завершити її вдалося лише на осінь. Розрахована вона на сімейну аудиторію. На кінець року нам вдалося поставити за підтримки німецьких партнерів виставу “Вертеп” – це спільний проєкт нашого Львівського та Харківського театрів ляльок. Дійство, яке художньо переосмислює український народний вертеп та вписує його у трагічні реалії нинішньої війни», – розповіла Уляна Мороз. «Ці вистави – це вияв того, що з нами сталося через війну. Ми прагнули показати те, що переживають українці зараз, як подолати стресові стани, як зберегти довіру один до одного, допомогти у кризових ситуаціях, прихистити, зрозуміти», – зауважила Уляна Мороз. За її словами, у планах її творчого колективу на найближчий час – постановка вистави для дорослих «Атомна русалка», яка роздумує над атомною загрозою і наскільки це актуально сьогодні, вистава «Чотири сонця» – це театр тіней, на основі 12 народних пісень – колядках, веснянках, купальських та весільних пісень, постановка «Мара» за мотивами поезії Ліни Костенко а також невеличкі бейбі-вистави для глядача від 0 до 3, які привчають найменших до театрального мистецтва. Окрім того, впродовж 2022 року театр активно займався волонтерською діяльністю, організував прихисток для ВПО, тренінги домедичної допомоги, налагодив співпрацю з міжнародними партнерами.

Львівському академічному обласному театру ляльок, незважаючи на повномасштабне вторгнення, вдалося поставити у минулому році чотири вистави прем’єри, як для дітей, так і дорослих.

Про це розповіла директор Львівського театру ляльок Уляна Мороз під час засідання комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції обласної ради в межах звітування про свою діяльність у 2022 році.

«20 березня нам вдалося створити прем’єру виставу-гру, яка допомагає зняти стрес дітям “Сонячне небо”. Цю виставу ми граємо у бомбосховищі, щоб мінімізувати вплив сирен.

1 липня відбулася прем’єра драматичної комедії з елементами стендапу “Шмата. Одного вечора у бомбосховищі” – це трохи емоційна, хуліганська, експресивна  імпровізація.

Також 1 вересня ми представили виставу “Про лицаря Прищака і принцесу Гарнюню”, яку ми готували ще до війни, але завершити її вдалося лише на осінь. Розрахована вона на сімейну аудиторію.

На кінець року нам вдалося поставити за підтримки німецьких партнерів виставу “Вертеп”  – це спільний проєкт нашого Львівського та Харківського театрів ляльок. Дійство, яке художньо переосмислює український народний вертеп та вписує його у трагічні реалії нинішньої війни», – розповіла Уляна Мороз.

«Ці вистави – це вияв того, що з нами сталося через війну. Ми прагнули показати те, що переживають українці зараз, як подолати стресові стани, як зберегти довіру один до одного, допомогти у кризових ситуаціях, прихистити, зрозуміти», – зауважила Уляна Мороз.

За її словами, у планах її творчого колективу  на найближчий час – постановка вистави для дорослих «Атомна русалка», яка роздумує над атомною загрозою і наскільки це актуально сьогодні, вистава «Чотири сонця» – це театр тіней, на основі 12 народних пісень – колядках, веснянках, купальських та весільних пісень, постановка «Мара» за мотивами поезії Ліни Костенко а також невеличкі бейбі-вистави для глядача від 0 до 3, які привчають найменших до театрального мистецтва.

Окрім того, впродовж 2022 року театр активно займався волонтерською діяльністю, організував  прихисток для ВПО, тренінги домедичної допомоги, налагодив співпрацю з міжнародними партнерами.