Головна Культура «Мистецтво нескорених»: у Дрогобичі, шляхом продажу картин, збирають кошти на ЗСУ

«Мистецтво нескорених»: у Дрогобичі, шляхом продажу картин, збирають кошти на ЗСУ

У музеї «Дрогобиччина», що у Дрогобицькому районі на Львівщині, організували виставку-аукціон «Мистецтво нескорених». Захід об’єднав українських художників для підтримки Збройних сил України.

На виставці представили роботи художників різних жанрів, а географія митців сягає від Сімферополя до Дрогобича, від Ужгорода до Києва.

У мистецькій акції взяли участь місцеві, локальні художники, а також ті, хто внаслідок бойових дій вимушено покинули свої домівки.

Мистецьку акцію ініціювала Дрогобицька районна військова адміністрація спільно із Благодійною організацією «Коло».

«Культура — ще одна складова нашої боротьби, а українські митці та художники об’єднуються задля перемоги. Ми відкрили цю мистецьку виставку-аукціон «Мистецтво нескорених», щоб допомогти нашим захисникам продовжувати тримати оборону українських територій! Зібрані кошти від продажу картин будуть передані на потреби ЗСУ. Паралельно всі роботи будуть виставлені на онлайн-платформі і придбати картини на благо нашої перемоги зможуть люди з усіх куточків світу», – розповів начальник Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк.

Один з учасників «Мистецтва нескорених» художник Андрій Чеботару, чоловік родом із Сімферополя. Він двічі покидав дім внаслідок російської агресії в Україні.  Вперше – під час анексії Криму у 2014 році, а далі у 2022, коли російська артилерія обстрілювала мирний Київ та околиці.

Під час виставки у Дрогобичі Андрій Чеботару подякував усім присутнім за участь та зазначив, що в час російсько-української війни та агресії рф в нашій країні, художники не залишаються осторонь, творячи свій важливий культурний фронт.

Під час виставки-аукціону свої роботи презентували і дрогобицькі художники: Левко Микитич, Ярослав Данилів, Олеся Сікора, Олександр Максимов, Ігор Перхун.

Загалом, за один день на благодійній виставці виручили перші 70 тисяч гривень, які будуть скеровані на закупівлю «швидкої» для Збройних сил України. Всі охочі можуть долучитись до виставки-аукціону, придбавши картину і таким чином підтримати українську армію.

Виставка «Мистецтво нескорених» діятиме у музеї «Дрогобиччина» ще упродовж двох тижнів.