Головна Культура Музей-заповідник «Олеський замок» відзначатиме 45-річчя

Музей-заповідник «Олеський замок» відзначатиме 45-річчя

21 грудня 1975 року у холодний зимовий день був відкритий Музей-заповідник “Олеський замок”. Саме 45 років тому один із найдавніших в Україні замків відновили та відкрили як відділ Львівської національної галереї мистецтв. До нового життя в якості музею його повернув Герой України, багатолітній директор галереї мистецтв Борис Возницький.

У другій половині 15 ст. Олеський замок перестав бути оборонною спорудою і перетворився у резиденцію магнатських родів – Даниловичів, згодом Собеських, Жевуських. У 1629 р. в Олеському замку народився майбутній король Польщі Ян ІІІ Собеський.

Експозиція замку представляє вітчизняне мистецтво Х-ХІХ ст. Тут зібрано ікони, безцінні твори живопису, скульптури, ужиткового мистецтва (зокрема, меблі та гобелени). Особливу вартість має збірка скульптури ХУІ-ХУІІІ ст., українського портрету ХУІ-ХІХ ст. В комплекс, крім замку, входить колишній монастир капуцинів з костелом св. Йосифа (1739 р., архітектор – Мартин Добравський). В монастирі розташована експозиція ренесансної скульптури, є виставкові зали та студійні фондосховища, в яких зберігаються колекції дерев’ної скульптури 15-20 ст.

Напроти Олеського замку розташований монастир, який нині Галерея використовує як фондосховище, де зберігаються неоціненні експонати. На даний момент триває ремонт даху, підрядник має замінити дерев’яну основу даху та перекласти черепицю. Також у межах ремонту планують відновити маленьку дзвіницю. Усі роботи підрядник має виконати до кінця 2020 року.

Нагадаємо, музей працює з вівторка по п’ятницю з 10:30 – 17:00 (каса до 16:30 год.), у суботу та неділю з 10.00 – 17.00 (каса до 16.30 год.), понеділок – вихідний.

Вартість квитків: для дорослих: 90 грн., для дітей і пенсіонерів: 20 грн., для студентів: 60 грн

Вартість екскурсій: для дорослих: 200 грн., для дітей і пенсіонерів: 60 грн., для студентів: 90 грн., іноземною мовою: 300 грн.