Головна Культура На Львівщині нагородили лауреатів Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

На Львівщині нагородили лауреатів Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

29 травня відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик – Куйбіди.

Лауреатом ІІІ премії став Михайло Пасічник (Житомир) – за книгу «Двовійна» (щоденники спротиву). Лауреатом ІІ премії – Микола Василенко (Херсон) – за книгу «Відлуння неспокою».

Першу премію здобув Богдан Чепурко (Львів) за книгу «Кровінка» та «Бручевиця» (вибране). Сергій Сіваченко (Житомир) – за збірку поезій «Еволюція на граніті» здобув диплом у номінації «Молода надія».

«Наша свобода залежить від таких людей, як ви, у вас є своє бачення, свій статус у суспільстві, який мусимо використати на об’єднання. Вибір Катерини Мандрик – Куйбіди дав можливість закласти під час Другої світової війни основи нашої незалежності. Визвольні змагання цього століття ми виграємо і дійдемо до перемоги разом. Вашим словом, вашою музою та вашим талантом об’єднати і згртувати людей, і збільшити віру. Вашу душу Господь схилив до найпрекраснішого. Бажаю вам творити, писати і поширювати відчуття впевненості», – звернувся до літераторів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Окрім того, за високий професіоналізм, активну діяльність у складі журі Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик – Куйбіди та популяризацію української потріотичної поезії оголосили подяку голови Львівської ОДА українському письменникові, громадському діячеві Левку Різнику.

Довідка:

Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка Прикарпаття, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень. У 17 років стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці “Ой летіли журавлі” вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.