Головна Культура Неслухняним дітям – про шкідливість комп’ютера

Неслухняним дітям – про шкідливість комп’ютера

Нещодавно у _редакцію зателефонувала мешканка Ожидова і звернулась з проханням розповісти на сторінках часопису про шкідливий вплив комп'ютера на молодий організм. Річ у тім, що бабуся дуже турбується про здоров'я св яка весь вільний час проводить біля комп'ютера або за балачками по мобільному. Жінка скаржиться, що на город її нічим не заженеш. Бо та, окрім монітора, нічого не бачить.

"Остання надія на рідну газету, яку передплачую багато років поспіль. Надрукуйте про те, яку цей комп'ютер шкоду робить, а я покажу неслухняній внучці статтю, може вона схаменеться", -каже жінка. Отож виконуємо прохання багаторічної читачки. Сподіваємось, наша публікація допоможе не лише їй.

Почнемо з того, скільки часу школяру проводити за комп'ютером?

Не можна дозволяти дитині проводити за комп'ютером дуже багато часу, – навіть якщо виключення комп'ютера й пов'язане кожного разу з капризами, а деколи і зі скандалом (дуже вже цікава штука -комп'ютер; багато дітей сприймають проблему так: гасне екран – закінчується свято).

Коли ми говоримо про дозування роботи на комп'ютері, то маємо на увазі не лише негативний вплив на організм дитини всіляких випромінювань від монітора, але і навантаження на очі (особливо, якщо монітор неякісний або погано налагоджений). Важливо знати і наступне: малюк, який дуже багато "сидить біля комп'ютера", в тій або іншій мірі втрачає відчуття реальності.

Час, протягом якого дитина може спілкуватися з комп'ютером, невеликий: для дитини молодшого шкільного віку – це 20-30 хвилин; для дитини середнього шкільного віку –    30-45 хвилин; для дитини старшого шкільного віку – близько години. Загалом усе залежить від типу електронно-променевої "трубки", яка є основним елементом монітора; моніторами майбутнього називають рідкокристалічні монітори. Якщо домашній комп'ютер обладнаний одним з найбільш безпечних моніторів, то час роботи дитини перед таким монітором може бути дещо збільшено.

Стосовно шкідливості мобілок існують різні версії – між науковцями досі немає згоди. Але якщо вже телефон приріс до вуха, про це ми повинні пам'ятати. Якщо людина розмовляє по мобільному, її мозок локально " перегріваються". Дехто порівнює вплив мобілок на людину з впливом мікрохвильовок. Тільки при цьому підігріваються не піца, а мозок користувача. В багатьох країнах світу були випадки, коли блискавка вдаряла в мобільний телефон. Це пояснюються тим, що електромагнітні хвилі, які випромінює мобільний, можуть притягнути розряд атмосферної електрики. При цьому не обов'язково навіть розмовляти, достатньо, щоб мобільник був просто включений.

Часте користування телефоном відображаються на розумових здібностях. У 68% дітей, які мають мобілки, не дуже гарні оцінки в школі порівняно з "без-мобільними" хлопцями та дівчатами.

Він обмежує розвиток дитячих здібностей до спілкування, адже відпа-дає потреба виходити на вулицю, як наслідок – бракує спілкування і друзів.

Мобільні телефони шкідливі для зору. Довести це вдалося в ході наукових експериментів на телятах (будова їхніх очей схожа з людською). Протягом 10 днів підряд лише з десятихвилинними перервами через кожну годину одне теляче око піддавалося дії радіації мобільника. Результати експерименту виявились однозначними. Опромінене око втратило фокусування. Незаймане ж зберегло 100% зір. Звідси вчені зробили висновки: мобільний телефон шкідливий для зору, але відмова від використання приладу дає очам шанс на реабілітацію.

Людина підпадає під вплив електромагнітних хвиль від антени мобільного телефону. Спеціалісти Українського науково – гігієнічного центру вважають, що допустимий час користування мобільним телефоном протягом доби не повинен перевищувати 18 хвилин.

За їхніми даними випромінювання від трубки радіотелефону, яка може приймати і передавати сигнали на відстані 10-100 метрів, практично не впливає на людину. Випромінювання ж радіотелефону, який працює в радіусі до 5 км, може завдати шкоди здоров'ю.

Отож назвемо кілька небезпек. Насамперед – опромінення, адже стільниковий зв'язок викликає рак мозку. Також унаслідок користування мобільними телефонами у людей ви-никає підвищена тривожність і схильність до психозів. Ще одна небезпека – блискавка. Під час грози мобільник стає смертельно небезпечним.

Про те, що мобільні телефони, хоч і дуже рідко, вибухають, також неодноразово повідомлялося в ЗМІ. До того ж, вибухає не сам телефон, а його власний… акумулятор. Існує ще одна небезпека, про яку не варто забувати. Ходити школяру вулицею з дорогим телефоном небезпечно – це зайва спокуса для грабіжників і хуліганів.

Сподіваємось, що всі ці поради стануть у пригоді читачам "Волі народу" і допоможуть зберегти здоров"я, особливо дітей.

Ірина ГАЄВСЬКА