Головна Культура Особливості православного іконопису

Особливості православного іконопису

Православна іконопис відрізняється не тільки особливою одухотвореністю і піднесеністю, але і величезною різноманітністю технік і образотворчих прийомів. Ікони в емалях – спільна творчість іконописця і ювеліра. Це дуже трудомістка і складна робота, що вимагає високої майстерності від виконавців. Але при цьому виходять твори церковного мистецтва вражаючою декоративності, витонченості та краси. Власники подібних раритетів часто не підозрюють про їх істинної цінності та вартості.

При намірі продати такий предмет особливо важливо мати висновок професійних експертів-антикварів.

Вартість ікони в емалях залежить від дуже багатьох параметрів:

її віку;
популярності майстра або школи;
техніки і якості виконання;
розмірів і фізичного стану;
попиту на антикварному ринку.

Після проведення оцінювання в режимі онлайн на сайті компанії або в офісі можлива миттєва покупка на найбільш вигідних для продавця умовах.

Емальєрні технології

Один з видів декоративно-прикладного мистецтва, для створення якого протягом століть успішно застосовуються емальєрні технології, – ікона. Гаряча емаль являє собою спосіб нанесення малюнка особливими вогнетривкими фарбами в кілька етапів з подальшим випаленням. В якості основи використовуються пластини з високопробних золота і срібла, чистої міді або її сплавів (бронзи і томпаку), заліза і алюмінію. Вони посипаються шаром скляного порошку і обпалюються при температурі нижче точки плавлення металів. В результаті цього процесу виходить покриття з ідеально гладкою глазурі – емалі.

Для прикраси ікон або оформлення їх окладів використовували також техніки холодної різнокольорової емалі:

– перегородчатую (в поглибленнях між перегородками з припаяної дроту);

– виїмчасті (в проштампованных, литих або вирізаних клітинках);

– рельєфну (на випуклих частинах основи або окладу).

Соковиті, свіжі і виразні фарби на іконах з емаллю непідвладні часу. Різноманітність відтінків дозволяла художникам знаходити надзвичайно гармонійне колірне рішення.
«Монитекс» – завжди справедлива ціна

Для компанії представляють інтерес всі ікони, створені з використанням різних эмальерных технологій. Це може бути невеликий за розмірами натільний образок, мініатюрний складаний диптих або триптих, медальйон-складення або ікона, написана за строгим канонічним правилам. Протягом 17-19 століть існувало кілька центрів емальєрного мистецтва. Найбільшу популярність отримали ікони з емаллю вологодских, ярославських і ростовських майстрів. Сьогодні вони рідко зустрічаються і цінуються дуже дорого.

Якщо у вас визріло рішення «Продам ікони в емалях», будьте впевнені, що «Монитекс» – це та компанія, де скупка таких антикварних предметів здійснюється на основі об'єктивної оцінки і за справедливою ціною.