Головна Культура Плакат проти війни: Львівський палац мистецтв – партнер міжнародної виставки у Вроцлаві

Плакат проти війни: Львівський палац мистецтв – партнер міжнародної виставки у Вроцлаві

19 січня у польському місті Вроцлав відбудеться вернісаж сотні графічних плакатів на антивоєнну тематику. Автори робіт – митці з України, Польщі, Словаччини, Литви, Німеччини, Вірменії, Австрії, Великої Британії, Франції та Японії. Графічні роботи в експозиції представлять відомі художники та дизайнери, а також зовсім молоді автори, роботи яких відрізняються високим професійним рівнем.

Проект міжнародної виставки «Плакат проти війни» реалізовують працівники Академії мистецтв Євгеніуша Гепперта у Вроцлаві, спільно з Вроцлавським академічним центром. Від України партнерами проєкту стали комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський палац мистецтв», а також Національний Центр Науки та Фундація «Лідери змін». Як зазначають організатори, художники прагнуть засобами графічного мистецтва надати розголосу подіям в Україні, привернути увагу до загрози, яку росія становить для світу, а також висловити непохитну позицію митців з усього світу, які засуджують війну.

«Одним із важливих завдань проекту також є показати світові, що українці – не лише сильна та смілива нація, а й надзвичайно талановита та креативна. Плакат з його лаконічним і експресивним посилом відразу відображає зміни в суспільстві, а будучи наділеним силою художньої виразності, стає вагомим засобом впливу на людські емоції», – йдеться на сайті вроцлавської академії мистецтв. Автори у своїх роботах зобразили не лише проблему війни, а й болючі соціальні та патріотичні теми, що демонструють складну взаємодію людини зі світом.

Міжнародна виставка «Плакат проти війни» подорожуватиме різними містами та країнами. Проєктом передбачено не лише експозицію робіт художників-графіків, а й огляд та аналіз ключових тенденцій сучасного мистецтва плакату в Європі та світі. «Мріємо, щоб підсумкова виставка відбулася в Україні в мирний час, а антивоєнний плакат залишився в історії, – зазначають польські партнери. – Ми вдячні всім художникам – учасникам виставки і бажаємо, щоб їхні роботи творили добро, хвилювали серця людей і наповнювали їх миром і спокоєм».