Головна Культура Пластуни Буського району навчаються жити в кращих людських традиціях

Пластуни Буського району навчаються жити в кращих людських традиціях

У зеленому розмаї гутисько-тур’янських лісів прихистилося наметове містечко пластунів Буського району, які вчора урочито відкрили «Свято весни-2015». Тут «Пласт» навчає жити в кращих людських традиціях. Допомагає триматися купи, до­дає віри у власні сили – це ха­рактеризує особливості пластунської ді­яльності. Пластуни дотримуються чіткого дрес-коду. За участь у вишколах, таборах різного про­філю отримують відзнаки – міні-шеврони. Що більше їх маєш – то престижніше. 

Таборування – стиль життя пластунів

     

«Свято весни» організовують у селі Гутисько-Тур’янське не вперше. Пластуни станиці Красне (керівник Людмила Гураш) організували таке свято три роки тому. І ось, цьогоріч знову наметове містечко пластунів та їх прихильників розкинулося біля лісу на три дні.
   На відкриття свята прибули керівник відділу освіти Богдан Глуховецький, депутат райради Богдан Глова, журналісти районних ЗМІ та мешканці навколишніх сіл. Хорунжі пластуни урочисто під музику підняли український стяг. Разом з місцевим священиком церкви Св.Косми і Дем'яна о.Юрієм відбулася спільна молитва.

    До слова був запрошений сільський голова Євген Красіцький, який привітав пластунів зі святом та розповів, що село Гутисько-Тур’янське розкинуте – з півночі на південь простягається на 4 км, заходу на схід – на 6 км. Омиває село річка Стир. Опісля господар села побажав пластунам і їх прихильникам бути пильними, щоб не заблудитися у лісі. Приєднався до вітань й депутат райради Богдан Глова, який подякував пластунам за те, що ті бережуть традиції, звичаї, та вшановують Героїв, залишаючись гідними патріотами держави. Депутат приїхав до пластунів не з пустими руками, для їх таборування за сприяння депутата обласної ради Богдана Козака, було закуплено продовольчих продуктів на суму 900 грн. 

 

   Після урочистого вишкілу пластуни почали готуватися до спортивних змаг, конкурсів. У вечері пластуни біля ватри співали пісні та знайомилися між собою. Варто відзначити, що гостинно прийняла пластунів директор школи Надія Тарас, а завдяки керівнику відділу освіти Богдану Глуховецькому для доїзду до місця таборування було надано «Школярики».
  До речі, сьогодні до наметового містечка пластунів навідаються школярі з м.Дружківка Донецької області, які зараз перебувають на літньому оздоровленні у Буському районі. Гості ознайомляться з побутом пластунів, поспілкуються з ровесниками, а згодом заночують у місцевих мешканців села.

 Завдяки благодійникам – школа тримається

 Село Гутисько-Тур’янське знаходиться найдальше від райцентру (36 км). У селі діє дві релігійні конфесії: українська греко-католицька церква та церква християн Віри Євангельської. Раніше діти у сільській школі не харчувалися, тож євангелісти вирішили допомогти – кожен по черзі випікав домашні пиріжки, згодом найняли людину, якій платили гроші. Тепер діти харчуються у столовій, що в Тур’є. Там одразу одна група школярів йде на урок інформатики у комп’ютерний клас, інша – на урок фізкультури.

   «Завдяки допомозі сім’ї благодійників з Канади, місцева школа отримала 11 нових парт, переставила печі, отримала комп’ютер, – каже журналісту Буського порталу, директор школи Надія Тарас. – Всього у старенькій сільській школі навчаються 30 дітей. В приміщенні школи є внутрішній туалет, умивальник, вода. На подвір’ї школи зроблена спеціальна стоянка для велосипедів»

   За словами директора школи, завдяки депутату обласної ради Богдану Козаку, вдалося в школі встановити дашки і перестановити двері. А місцевий підприємець сільській школі встановив пластикові вікна і двері. І хоча село Гутисько-Тур’янське не підпадає під округ депутата облради Богдана Козака, (цей округ має обслуговувати депутат Ігор Грещук), але він радо допомагає, за що йому вдячні. А от Ігорю Станіславовичу, має бути соромно. Його прізвище навіть немає на стенді «Вони допомагають школі».
Роман МАТВІЮК. Фото автора
/Буський медіа-портал/