Головна Культура Полтва приймає гостей

Полтва приймає гостей

У неділю, 15 вересня, в Полтв'янському Народному домі відбувся другий кущовий огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності сільських НД району. А розпочався він велично, урочисто "Молитвою за Україну" у виконанні хору НД с.Полтва, яким сьогодні успішно керує директор НД Богдан Тимчук. З привітанням звернулася до гостей сільський голова Марія Невмержицька. Благословив усіх артистів на успішний виступ о.Михайло Льода.

Учасники колективу – різні за віком, вдачею, та коли вони співають, стають немовби одним цілісним організмом, здатним полонити глядачів, зануривши їх в чари пісні (на знімку). Репертуар – різноманітний. Пісні "Моє село", "Гей, соколи", "Наша Анничка" заслужили відмінні оцінки журі та схвальні оплески односельців. Розвеселила усіх  харизматична дівчина Оля Микитюк, яка емоційно розповіла із сцени з десяток народних усмішок. Вірш "Моє село" прочитала Олена Вельган.

Творчу естафету на сцені перейняли в полтв’янських артистів їхні сусіди – учасники художньої самодіяльності НД с.Задвір'я. У виконанні Народного вокального ансамблю "Січові стрільці" (кер. Роман Ладига) прозвучали "Струни пам'яті", "Гей, гей, соколи". Сподобалися слухачам пісні "Моя Україна", "Дівчинонька щось думала" у виконанні жіночого ансамблю "Берегиня", "Не та ружа"  (дует у складі Марії та Володимира Благих), "У гаю, гаю" (дует Михайла та Григорія Коханів), "Мій рідний край" (Христина Блага).

Марія Дума, керівник гуртка художнього слова, презентувала на суд глядача інсценізацію твору "Квітка на могилі", яку виконала разом із Володимиром Іваницьким та Софією Струтинською.

Зарядили зал енергією добра, краси і любові учасники художньої самодіяльності  Народного дому смт. Красне. Вони зачарували піснеспівом кожного. Розпочали свою програму твором  "Прокидається Україна" у виконанні дитячого ансамблю "Первоцвіт"  (кер.О. Приставська). Виступ цього колективу на огляді – творчий дебют. І досить вдалий. Глядачі вдячно аплодували кожній наступній пісні – "Рідна Україна" (Наталя Столярчук), "Калинова Україна" (Христина Вовчанська), "Рідна мова"(дует Оксани та Ореста Приставських). Красняничі вправно дарували усім присутнім то ноти радості, то смутку, які переплітались не тільки в піснях. Адже програма їх виступу була різножанрова. Заставила  хвилюватись усіх Христина Папроцька, яка впевнено, емоційно прочитала твір С. Тельнюка "Легенда про трьох сестер". А Марія Глова та Соломія Квас, учасники театрального гуртка, розвеселили зал сценкою "Гарні свахи".

На належному рівні виступили аматори сцени з Богданівки.У виконанні вокального ансамблю звучали пісні "А мати вишивала рушники", "На Тарасовій горі".  Гарно виконала пісню "Кущ калини" Оксана Гнида. Зачарувала усіх наймолодша учасниця огляду семирічна Діана Чупіль, яка зворушливо прочитала вірш "Тарас Шевченко".

Заслужив щирих оплесків мелодійний спів дівочого дуету з Андріївки. Марта Кудрявець та Наталія Форошівська не тільки чудово співають, а й вправно грають на сопілках. Вони виконали "Під явором зелененьким" та "На нашій Україні". Не менш цікавим був виступ дуету із Острівчика-Пильного у складі Василини та Христини Козловських, які виконали дві пісні ("Розкажу про Україну" та" Лише у нас на Україні"). Зоряна Гулка і Діана Синиця, учасники гуртка художнього слова із Петрич, прочитали вірші "Українець із нотами суму" та "Обличчя мами" Валентини Лотоцької з Красного.

Прекрасні спомини та вдячні відгуки залишились від виступу учасників художньої самодіяльності народних домів Куткора,  Острова, Русилова. На сцені звучали пісні "Розкажу про Україну" (Зоряна Майба), "На нашій Україні" (дует Оксани Ковальчук та Вікторії Луковської), "Мій рідний край" (Христина Тихоліз), "Пісня про Україну" (дует Соломії та Христини Борсук). Гумореску "У трамваї" артистично прочитав Максим Ковальчук. Танець "Дівчина-весна" виконали учасники танцювального гуртка з Куткора.

З-поміж артистів Народного дому с.Кудирявці увагу глядача привернув  сільський поет Кирило Рудницький. У дуеті із сином Ігорем він виконав пісню "Височить могила" та прочитав авторський вірш "Україно".   Із трепетним щемом в душі слухачі сприйняли пісню "Свята Маріє", яку з особливою ніжністю заспівав дует Любові Шиманської та Ігоря Рудницького. І справді, через духовну пісню ми підносимося до Божих висот, єднаємося з Богом.

Приємно здивувала своїм співом Юлія Шеремета, яка виконала пісню "Мамина сорочка". Маємо надію бачити цю талановиту дівчину на районній сцені.

Гарний, яскравий, високий рівень виступу чи на концерті, чи на  районному огляді – заслуга не тільки директорів народних домів, керівників колективів, а й кожного учасника художньої самодіяльності. Тож сердечна вдячність усім талановитим і самовідданим сільським артистам, які несуть людям радість та натхнення, почуття любові, віри та надії на добро.

Оксана Шквір,
методист Буського РНД