Головна Культура Сільські народні доми Буського району потребують ремонту

Сільські народні доми Буського району потребують ремонту

На виконання доручення голови Буської РДА Петра Мороза про посилену увагу до підготовки закладів культури до 25-ої річниці Незалежності України та активізації роботи сільських Народних домів нещодавно працівники відділу культури та туризму Буської РДА здійснили комісійний виїзд населеними пунктами Бущини.

У процесі роботи було надано методичну допомогу та перевірено стан ведення обов’язкової документації у НД смт.Красне (директор Я.Глова, худ.кер.М.Глова), НД с. Русилів (директор Ю.Бабух), НД с.Балучин (директор О.Стойко), НД с.Богданівка (директор Г.Пелех), НД с.Задвіря (директор В.Благий, худ.кер.М.Блага), НД с.Новосілки (директор В.Приставський), НД с.Кудирявці (директор М.Журавель), НД с. Безброди (директор М.Жук), НД с.Куткір (директор М.Майба), НД с.Полтва (директор Б.Тимчук), НДс.Острів (директор О.Процик).

   Як зазначають у відділі культури та туризму Буської РДА, проблем у сільських народних домів багато. Зокрема, потреба у ремонті, слабкою є матеріальна база. Відтак капітального ремонту потребує Балучинський НД, про це під час об’їзду була бесіда з Балучинським сільським головою Григорієм Цюманом. За останні 29 років у Народному Домі перекрили дах та частково замінили вікна. У закладі культури відсутнє опалення. У Русилівському Народному Домі потрібно відремонтувати дах, на це виділено 140 тис. грн. Коштами благодійника Козака Богдана відремонтовано приміщення танцювального залу у Красненському НД, встановлено нову підлогу та витяжку.
   У Богданівці необхідно перекрити дах Народного Дому, замінити вікна, двері та підлогу. Не менші проблеми у Народному Домі с.Задвіря, де також необхідно здійснити частково перекриття даху. Кудирявецький Народний Дім потребує косметичного ремонту глядацького залу. Практично кожен Народний Дім вимагає вкладення коштів, а основне, небайдужості директора та громади.
   До слова, у Куткірському Народному Домі на час перевірки було гамірно і велелюдно – якраз проводили репетицію до Дня Незалежності.
  Голова комісії, начальник відділу культури Л. Ціхоцька, провідні методисти Буського РНД Л. Блінова та І, Калиновська, методист театрального жанру О. Шквір роботою виїзної групи задоволені, бо зуміли через спілкування та надання методичної допомоги задати новий тон культпросвітньої роботи.