Головна Культура Шевченківський гай та Музей історії релігії презентували у новому ролику департаменту культури

Шевченківський гай та Музей історії релігії презентували у новому ролику департаменту культури

Сьогодні оприлюднили наступний відеоролик із серії відео «Дивуватися. Цінувати. Берегти. Музеї Львівщини». Це відеопроєкт департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА та Ради директорів музеїв Львівщини.

У третьому відеоролику продовжують презентувати музеї Львівщини, серед яких: Львівський музей історії релігії, Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького.

Про це на своїй фейсбук сторінці розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Львівський музей історії релігії розповідає нам історію національних та світових релігій. Серед експонатів, які мають унікальне культове, мистецьке та історичне значення – велика збірка ікон XVI-XIX ст., Острозька Біблія 1581 року, колекції юдаїки.

Найбільше зацікавлення у відвідувачів музею мають так звані «Ромео і Джульєтта», що зберігаються у заскленому саркофазі. Це скелети чоловіка і жінки, що обіймають одне одного – зразок дуже давнього і надзвичайно рідкісного парного поховання.

Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького або, як ми звикли його називати, Шевченківський гай – це єдиний на Львівщині музей просто неба, де відтворені мінісела з Бойківщини та Гуцульщини, Буковини й Покуття, Лемківщини й Поділля, Волині та Полісся.

У музеї знаходяться 6 храмів – це найбільша кількість монументальних споруд серед музеїв просто неба в Україні. Сьогодні Шевченківський гай – це одне з улюблених місць відпочинку львів’ян. Тут відбуваються різноманітні заходи для дітей та дорослих: тематичні виставки, майстер-класи, театральні дійства, концерти.

Довідково

До Міжнародного дня музеїв, який відзначається 18 травня, департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА спільно з Радою директорів музеїв Львівщини підготували серію роликів про музеї Львівщини під назвою «Дивуватися. Цінувати. Берегти. Музеї Львівщини». Загалом роликів є сім, кожний з яких присвячений різним музеям. Метою проєкту є ознайомлення громадськості із музейною культурою області та промоція відвідування музеїв.

Відеоролики оприлюднюють щодня до 18 травня. Усі відеоролики можна переглянути на сайті, фейсбуці та Youtube-каналі Львівської ОДА.