Головна Культура У Львові презентували унікальну книгу про відродження українського військового капеланства «З янголом...

У Львові презентували унікальну книгу про відродження українського військового капеланства «З янголом у пікселі»

19 листопада, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла презентували збірку інтервʼю «З янголом у пікселі. Історія військового капеланства у Львівській архиєпархії УГКЦ».

Вона складається з 11 інтервʼю з духовенством УГКЦ та світськими особами, які наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років разом відродили традицію військового капеланства. У книзі зібрали найсвіжіші інтервʼю з духовенством УГКЦ та світськими особами, які найбільше долучилися до цього процесу, а також розмови з родичами загиблих героїв, яких постійно від 2014-го підтримують військові капелани.

Традиція військового капеланства для України не нова. Спогади та архівні дані про діяльність священиків при війську збереглися з часів Українських січових стрільців та УПА.

Окупаційна радянська влада Бога відкинула. Тому наново до військових колективів у навчальних закладах та бригадах Його запросили у 1990-х семінаристи УГКЦ та викладачі-релігієзнавці з різних вишів. Чи не найбільше старалися про це нині вже владики Степан Сус та Богдан Манишин, з благословення Митрополита Львівського Ігора Возьняка. Не обійшлося без сприяння керівництва закладів – ректора Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, депутата Львівської обласної ради, генерала Павла Ткачука та тодішнього проректора академії, а нині – начальника комунального закладу Львівської обласної ради “Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут”, полковника Юрія Гусара.

Великий вклад у відродження і розвиток військового капеланства робили та продовжують робити настоятель Гарнізонного храму та керівник Центру капеланства о. Тарас Михальчук, а також отці Андрій Зелінський, Андрій Хомишин, Ростислав Височан.

«Всі ми маємо за що подякувати військовим капеланам. Особливо від 24 лютого 2022 року Гарнізонний храм у Львові став для нас епіцентром болю і надії, а отці-капелани справжніми янголами для наших захисників та їхніх родин.

Дякую кожному військовому капелану: і тим, хто на контракті, і тим двом сотням, які 2014-го першими вирушили до нашого війська, щоб бути поруч всюди, і тим, хто нині волонтерить.

Дякуємо за постійну підтримку наших військових і за справжнє буття поруч з їхніми родинами.

Єдності і перемоги нам усім!», – каже в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Також він зазначив, що запрезентовану нині книгу варто не просто прочитати, а й мати у домашній бібліотеці. Адже це видання, на яке точно опиратимуться дослідники. «Ця книга дає розуміння того, яку величезну роботу зробили і роблять капелани Львівської архиєпархії УГКЦ, і якою важливою вона є для нашого війська, для нашої майбутньої перемоги», – наголосив Юрій Холод.

Як підкреслив Павло Ткачук, «З янголом у пікселі» – це книга про становлення військового капеланства УГКЦ на Львівщині.

«Військові капелани – це яскраві особистості, які роблять великий внесок у духовне становлення українських героїв.

Для мене надзвичайно приємно також бути на шпальтах цього видання, поряд із тими, хто стояв у витоків військового капеланства у Львові та далеко за його межами, хто продовжує невпинною та копіткою працею формувати цей необхідний напрямок підтримки воїнів та їхніх близьких», – зауважив Павло Ткачук.

За словами владики Степана Суса, для всіх капеланів велика честь бути душпастирями наших захисників, а книга «З янголом у пікселі» – це ще один внесок в історію капеланства УГКЦ.