Головна Культура В Історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Світ в об’єктиві Юліана Дороша»

В Історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Світ в об’єктиві Юліана Дороша»

В Історико-краєзнавчому музеї у Винниках сьогодні, 10 березня, відбулося відкриття двох  виставок  «Світ в об’єктиві Юліана Дороша».

Участь у заходах взяв голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради Володимир Квурт, який привітав присутніх від імені керівництва та депутатського корпусу обласної ради.

«Незважаючи на те, що сьогодні країна знаходиться в стані війни, реформування різних галузей, фінансових проблем, приємно, що є люди, ентузіасти, меценати, яким не байдужа історія і культура нашої держави. Маємо зберігати і примножувати нашу культурну спадщину, адже це те, що робить нас українцями, те, що береже пам’ять про наших нащадків. Вже тривалий час у Львові обговорюють питання створення фотомузею, і я сподіваюся, що він матиме ім’я Юліана Дороша», – зазначив під час виступу Володимир Квурт.

На виставці вперше представлені світлини з музейної збірки (поч. і серед. ХХ ст.), присвячені містові, де значну частину свого життя прожив митець: Львів, його історичні памʹятки, міські вулиці і парки, сьогодні ці місця вже не впізнати – лише фотографії великого митця нагадують нам про той Львів.
Також  на виставці експонуються світлини Юліана Дороша, що передають побут, традиції та життя населення історико-географічних областей Покуття і Гуцульщини. Ці світлини із приватного архіву доньки режисера В. Блондиненка – Патрисії Блондин-Сенборн із міста Клівленд (Штат Огайо, США). Дванадцять оригінальних фотографій із села Раковець-на-Дністрі (Івано-Франківська обл.) та інших місць регіону, підписаних автором, сьогодні зберігаються в Українському Музеї-Архіві (УМА) у Клівленді (США).

Ці світлини віднайшов, оцифрував та привіз в Україну та має намір передати у фонди Історико-краєзнавчого музею Олександр Дебич – незалежний кінопродюсер, дослідник кіно української діаспори. Науково ідентифікувати фото допомогла дослідниця Ірина Патрон.

Довідково:

Юліан Дорош – всесвітньо відомий фотограф, співзасновник Українського фотографічного товариства, засновник професійного кіно в Західній Україні, пластун, краєзнавець, автор першого підручника з фотосправи українською мовою у Західній Україні.