Головна Культура У Львові вивчають кримськотатарську мову та культуру

У Львові вивчають кримськотатарську мову та культуру

1444

З вересня у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини працюватиме гурток кримськотатарської мови та культури, де діти різного віку вивчатимуть історію, традиції, та особливості мови кримськотатарського народу – повідомляє інформаційний портал ZIK.

Про це розповіла керівник гуртка Лєнура Шейхаєва, яка переїхала до Львова у вересні минулого року разом з чоловіком та донькою дошкільного віку. Лєнура Шейхаєва закінчила у Сімферополі Кримський інженерно-педагогічний університет, спеціалізується на українській і кримськотатарській мові. Останнім часом викладала українську мову у Криму.

Лєнура розповіла, що після окупації Криму вони не могли там залишатися. За її словами, у школі, де вона працювала в Криму, залишили всього дві години української мови на тиждень для 10-11 класів. Опинившись поза межами рідного дому, для кримських татар дуже важливо, щоб їхні діти вивчали рідну мову та культуру, пам’ятали про традиції. У гурток запрошують дітей з 1 по 11 клас, вони матимуть можливість вивчати історію, особливості кримськотатарської мови, їх знайомитимуть з видатними особистостями кримськотатарської культури, – Ісмаїлом Гаспринським, Номаном Челебеджиханом, Бекіром Чобан-Заде, Шаліль Ялядін Шефський тощо.

Звичайно, є проблеми, – зазначила Лєнура, – адже переїзд – це стрес для дітей, але вони хоча й важко, але адаптовуються. «Я завжди дітей порівнюю з квітами – їх зараз з одної клумби пересадили в іншу, і тому їм потрібно зберегти коріння, наші традиції, бодай на побутовому рівні», – зазначила Лєнура.

Гурток працює за адресою: Львів, вул. Вахнянина, 29, ЦТДЮГ, каб. 305, тел 2750-500.

Як відомо, згідно зі статистикою від початку окупації Криму до Львова переїхали понад 2000 кримських татар. Їх вирізняє з-поміж інших переселенців бажання зберегти свою власну культурну і релігійну ідентичність.