Головна Культура У Львові виступить форум-театр з Краматорська та Слов’янська

У Львові виступить форум-театр з Краматорська та Слов’янська

30 січня о 17.00 у приміщенні бібліотеки на вулиці Мулярській, 2а та 31 січня о 15.00 у Народному домі на Збоїщах за адресою вул. Мурована, 32 пройде вистава «Відкрий Україну», повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Учасники постановки – непрофесійні актори, різного віку та соціального статусу, разом із глядачами вони будуть висловлювати свої думки та досвід у форум-театрі, знайдуть спільне бачення та цінності для майбутнього України.

Суть вистави – спільний пошук рішень проблеми або виходу зі складної ситуації. Постановка будується таким чином, що сценка закінчується піком конфлікту, і глядачі, замінюючи одну з ролей, змінюють ситуацію так, щоб вона перестала бути небезпечною для учасників конфлікту. Таким чином, техніка передбачає не тільки аналіз, відтворення та сценічну постановку ситуації, а й сприяє надбанню досвіду, виявленню особистої ініціативи. Перед постановкою учасники проходять стадії згуртування. Далі застосовується ряд вправ, які сприяють виявленню емоцій, активності, а також вправи направлені на розвиток творчих і сценічних навичок.

Форум-театр є творчою та інтерактивною методикою, яка використовується для пошуку рішення проблем та розв’язання конфліктів. Театр був заснований бразильським театральним постановником Аугусто Боалем. Як говорить сам Аугусто Боаль: «Театр – це форма знання: він має та може бути способом перетворення суспільства. Театр може допомогти нам будувати наше майбутнє, а не чекати, поки воно настане»,- зазначають організатори.