Головна Культура Незабаром у Львові – V Польська театральна весна

Незабаром у Львові – V Польська театральна весна

Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові вже вп’яте організовує Польську театральну весну у Львові. З цієї нагоди до Львова приїдуть артисти з Чехії, Польщі та різних міст України, та представлять шість виняткових спектаклів (п’ять для дорослих і один для дітей). Захід спрямований на поширення польської культури серед мешканців та гостей міста. Фестиваль проходитиме з 23 до 27 квітня 2015 року у п’ятьох театрах Львова. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Ювілейна п’ята Польська театральна весна у Львові цьогоріч відбувається у межах святкування Року Польського театру в Польщі та за її межами.

У 2015 році випадає чимало значущих ювілеїв, пов’язаних з історією польського театру: 250-та річниця заснування Національного театру та дві інші річниці видатних театральних митців – Станіслава Іґнація Віткевича «Віткація» та Тадеуша Кантора (відповідно 130-та та 100-а річниця від дня народження). З цієї нагоди до Львова приїдуть артисти з Чехії, Польщі та різних міст України і представлять шість виняткових спектаклів.

Місце проведення:

·Національний академічний драматичний театр ім. Марії Заньковецької, вул. Лесі Українки, 1;

·Перший український театр для дітей та юнацтва, вул. Гнатюка, 11;

·Львівський обласний театр ляльок, пл. Данила Галицького, 1;

·Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса, вул. Леся Курбаса, 3;

·Львівський обласний будинок вчителя, вул. Миколи Коперника, 42.

Спеціальні гості:

·Театральний колектив з Вендрині (Чехія);

·Театр-студія «ГаРмИдЕр» із Луцька (Україна);

·Сцена ляльки «Байка» з Острави (Чехія);

·Польський народний театр зі Львова (Україна);

·Актор Цезари Моравський (Польща);

·Артистка та лялькарка Анна Скубік (Польща).

Фестиваль відкриватиме відомий вже львівським глядачам Театральний колектив з Вендрині (Чехія) бравурною комедією про мешканців збожеволілого дому «Листівки з Європи». Вони спробують подолати непрості проблеми смерті й старості, які спричинять цілу низку подій підбитих абсурдним почуттям гумору.

Другий день фестивалю буде присвячено особистості Станіслава Іґнація Віткевича. Театр-студія «ГаРмИдЕр» із Луцька представить на сцені експериментальний твір «Віткацій є/ Віткація немає», в основу якого лягли життя та творчість польського митця та містифікатора. Ця вистава проходитиме українською мовою.

У суботу, 25 квітня, своє свято матимуть наймолодші глядачі, адже у Львівському обласному ляльковому театрі виступить Сцена ляльки «Байка» з чеської Острави з виставою «Кий-самобий». Діти у віці від 3 до 12 років зможуть переглянути забавну історію на основі казки братів Грімм і К. Я. Ербена, а після цього візьмуть участь в міні-воркшопі, який для них приготують актори театру. Цього ж дня дорослі зможуть побачити новаторську монодраму видатного польського актора Цезари Моравського, відомого з численних ролей в кіно, театрі та телесеріалах. Спектакль «Існую, отже думаю…» – це гротескна, підбита абсурдним гумором розповідь про мавпу, яка приймає рішення олюднитися. Базуючись на оповіданні Франца Кафки ця історія в неочікуваний спосіб показує механізм адаптації за будь-яку ціну, аж до втрати власної особистості. Через призму численних комічних, неймовірних, а водночас сповнених гіркоти ситуацій, Цезари Моравський задає собі запитання про сенс буття людиною.

Польська Театральна весна не може пройти без виступу Польського народного театру у Львові і цього разу львівські актори представлять спектакль «Гіпноз» Антоні Цвойдзіньського. Автор в легкій і дещо глузливій формі торкається модного у передвоєнні часи мотиву наукових теорій, описуючи перипетії пари героїв, які зустрічаються в кабінеті відомого психотерапевта. Під час не завжди вдалих сеансів гіпнозу вони піддаються почуттю взаємної зачарованості, яке на початку вони досить успішно намагаються приховати за ширмою дотепів та уїдливих зауважень. Все це, однак, завершується так як на ліричну комедію і пристало.

Свято польського театру завершить монодрама польської артистки та лялькарки Анни Скубік «Зламані нігті. Марлен Дітріх». Спектакль впроваджуючи техніку рукавичної ляльки (постать Марлен Дітріх на сцені зобразить лялька) вражає, а водночас відкриває чимало шарів складних відносин поміж Марлен та її доглядальницею. Неперевершена анімація та зміни голосу вражають навіть найбільш витончених глядачів. Вони дозволяють повірити в ілюзію, що на сцені паралельно виступають дві акторки.