Головна Культура Хореографічна студія “Арніка” побувала з концертами в Польщі

Хореографічна студія “Арніка” побувала з концертами в Польщі

Зразкова хореографічна студія "Арніка" (керівник Андрій Діяк) повернулася з Польщі – з 8 по 11 червня середня група колективу перебувала там на запрошення "Towarzystva Przyjaciol Zwiazku Strzeleckiego "Strzelec". Поїздка  у Жешув  Підкарпатського воєводства для танцюристів не перша, – у листопаді 2010 року "Арніку" запросили на святкування Дня незалежності Республіки Польща. А цьогоріч у концертній програмі разом з ними виступали  вчителі Буської дитячої музичної школи: вокал – Уляна Петришин  та концертмейстер – Ярослав Килимник.

За чотири дні перебування на польській землі гості з Буська дали два годинних концерти у ліцеї №2 м. Жешув  та гімназії ім.ксьондза Єжи Попелюшкі у Велополю Скринськім. Урочистості мали відбуватися на подвір’ї, проте проливний дощ перешкодив, тож виступали у приміщенні. "Арніка" представила танцювальну програму, у яку ввійшли хореографічні композиції "Привітальний", "Гопак", "Гуцулка", "Господиньки", "Як дівчата козаків научали". А у виконанні Уляни Петришин прозвучало кілька пісень на українській та польській мовах, а також незабутні твори Анни Герман.

На концертах були присутні учні, вчителі та представники місцевої влади. Запрошуюча сторона взяла на себе усі витрати, пов'язані з перебуванням "Арніки" у Польщі. Організатори підготували для гостей велику культурну програму – діти побували на екскурсії у підземеллі, прогулялися центральною частиною Жешува, відвідали палац Потоцьких у м.Ланцут, кінно-спортивну базу "Siedlisko Janczar", старовинний Краків та його незабутній Вавель, а також Ягеллонський університет, де у свій час навчались польський композитор Фредерік Шопен та Папа Іван ІІ Кароль Войтила. Незабутні враження залишились від екскурсії у  соляну шахту м.Бохня.

Ділиться керівник колективу Андрій Діяк:

– Я трохи поїздив по світу, бачив багато цікавого і, здавалось би, мене вже мало чим можна здивувати, але відвідини соляної шахти мене вразили: як там все досконало зроблено – розповідь екскурсовода доповнювали слайди на стіні. А ще чудова поїздка у Краків та Вавель, де знайшли останній спочинок польські королі та видатний польський маестро Фредерік Шопен! У Польщі нас щоразу "переслідували" проливні дощі, проте, на щастя, ніхто з учасників не захворів. Всі повернулись додому з незабутніми,  приємними враженнями. Тож учасники "Арніки" та їх батьки висловлюють щиру подяку приватному підприємцю Ярославу Сисуну за організацію поїздки.

– Подорож і справді вдалася на славу, – долучається до розмови педагог Буської музичної школи Уляна Петришин, – нас дуже гарно і тепло приймали, а на концертах оплески довго не вщухали. Мені дуже сподобалося, я задоволена, що поїхала. Запам’ятались й екскурсії, і їхній замок Потоцьких, – враження переповнюють!

 

Лариса ГАРАСИМІВ