Головна Культура У Красному вшанували пам’ять Василя Кука

У Красному вшанували пам’ять Василя Кука

Сьогодні, керівництво Львівської обласної і Буської адміністрації, Буської районної райради, Красненської селищної ради, громадськість зібралися біля могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне на вшанування 105-ї річниці від дня народження генерал-хорунжого. Віддати йому шану, вшанувати світлу пам’ять, помолитися за усіх українців, які віддали своє життя у боротьбі за Українську державу.

Біля меморіалу «Борцям за волю України», розташованому на його малій батьківщині – в селі Красне відбулося громадське віче та молебень. Покласти квіти до могили Василя Кука прибули представники обласної влади, ветеранських організацій, “Пласту” та ін.

Панахиду біля могили генерал-хорунжого провів настоятель місцевого храму УГКЦ отець Степан Жукровський.

У КРАСНОМУ ВШАНУВАЛИ СВІТЛУ ПАМ’ЯТЬ ВАСИЛЯ КУКА
З промовами до учасників акції звернулись голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Буської районної ради Богдан Глова, Красненський селищний голова Микола Чучман, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош.

У своєму слові, голова Львівської 
ОДА Олег Синютка подякував громаді селища за шанування пам’яті Великого Сина Українського Народу.
«Ті хлопці, які у 40-50-их роках захищали Україну, а серед них і Василь Кук, знали, що їм доведеться покласти життя за волю. Вони свою справу зробили  – тепер діло за нами. Українці – сильна могутня нація, яка під проводом таких патріотів, як Василь Кук, здатна побороти усіх своїх ворогів», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

У КРАСНОМУ ВШАНУВАЛИ СВІТЛУ ПАМ’ЯТЬ ВАСИЛЯ КУКА  Голова Буської районної ради Богдан Глова розповів присутнім про основні віхи життя нашого славного земляка Василя Кука. Вci діти родини Куків були членами Організації Українських Націоналістів, яка боролася із утисками прав українців з боку польської влади. Двох братів Василя — Іларія та Ілька — стратили поляки. За радянської влади вci члени родини були засуджені до тюремного ув’язнення, все майно батьків було конфісковано. За революційну діяльність його неодноразово арештовувала польська поліція, був заступником Романа Шухевича на всіх його посадах, а після загибелі генерала. Василя Кука було обрано Головою Проводу ОУН в Україні, Головним Командиром УПА та Головою Генерального Секретаріату Української Головної Визвольної Ради. У 1954 році був заарештований і відсидів у радянських в’язницях і таборах.

 

У КРАСНОМУ ВШАНУВАЛИ СВІТЛУ ПАМ’ЯТЬ ВАСИЛЯ КУКА Після звільнення Василь Кук проживав у Києві, займався науковою роботою в Центральному державному історичному архіві та Інституті історії Академії наук Української РСР. Після розпаду СРСР видав чимало книг та написав безліч статей про історію та діяльність ОУН-УПА.

У КРАСНОМУ ВШАНУВАЛИ СВІТЛУ ПАМ’ЯТЬ ВАСИЛЯ КУКА

У своєму слові, голова Красненської селищної ради Микола Чучман підкреслив, що на Батьківщині Василя Кука ніколи не забувають вшановувати його світлу пам’ять і щороку відбуваються чимало патріотичних заходів біля могили останнього головнокомандувача УПА. До речі, наприкінці січня до Красного приїде відомий історик Михайло Романюк, який проведе лекцію про Василя Кука та інших маловідомих видатних осіб, а ще презентує книгу про Золочівський округ.

Для присутніх чоловічий вокальний ансамбль під керівництвом Романа Ладиги виконали низку патріотичних пісень.

У КРАСНОМУ ВШАНУВАЛИ СВІТЛУ ПАМ’ЯТЬ ВАСИЛЯ КУКА

Завершився захід спільним виконанням Гімну України.
Ведучою заходу була Любов Огороднік.

Опісля усі гості мали нагоду побувати на екскурсії у краєзнавчому музеї Красного, де експонуються власні речі Василя Степановича, які передали після його смерті до музею рідні та близькі. Для гостей з області екскурсію музеєм провів місцевий історик Ярослав Стецишин.