Головна Культура У Львові презентують виставку Софії Караффи-Корбут

У Львові презентують виставку Софії Караффи-Корбут

25 липня, у Палаці Мистецтв відбулося відкриття першої посмертної ретроспективної виставки Софії Караффи-Корбут з колекції Богдана Гориня. Відвідувачі мають змогу оглянути як і ранні праці, так і останні творчі досягнення художниці. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

122 роботи різних жанрів і технік: малярство, станкова графіка, книжкова графіка, проекти вітражів, ескізи ілюстрацій продемонструють глядачеві мистецький шлях художниці. Окремою родзинкою експозиції стануть книжкові ескізи та ескізи вітражів.

«Найбільша кількість експонатів присвячена творчості Тараса Шевченка. Художниця віддала Кобзареві багато годині, серця і душі. Кобзар з її ілюстраціями, який вийшов у 1967 році став славною книгою на всю Україну», – зазначив Богдан Горинь.

Нагадаємо, художниця Софія Каррафа-Корбут померла 29 листопада 1996 року. Похована на цвинтарі села Куткір. У 2000 на могилі поставили пам пам пам’ятник роботи скульптора Івана Микитюка. На чорному мармурі над могильного пам ” ятника зображено Мавку, що тягне руки до неба. З протилежної сторони викарбувано слова художниці: «Я цінності ті марні давно переоцінила і знаю: головне в житті є тільки віра, праця, честь та добра пам’ять по тобі, що теж живе не довго…».

 

І хоча відома мисткиня народилась у Львові, дитинство її минуло в селі Куткір Буського району.