Головна Культура Юрій Холод просить з держбюджету кошти на збереження памʼяток Львівщини

Юрій Холод просить з держбюджету кошти на збереження памʼяток Львівщини

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод скерував депутатське звернення Прем’єр-міністру України та Міністерству культури та інформаційної політики розглянути можливість у державних програмах чи нових ініціативах передбачити кошти та скерувати їх на проведення найнеобхідніших протиаварійних та реставраційних робіт на об’єктах культурної спадщини Львівщини.

Особливу увагу слід приділити збереженню унікальних дерев’яних церков, частина з яких є у списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

«Нині в усіх областях України  тисячі памʼяток потребують фінансування та протиаварійних робіт.  Для Львівщини, де є понад 20% архітектурних пам’яток цілої України, фінансова допомога держави вкрай важлива. Відновлення і порятунок 4-5 обʼєктів щороку, на які вистачає грошей в області і громад, – це критично мало.

Скеровуючи своє звернення до Міністерства та уряду,  прошу в межах програм відбудови України, не оминути увагою культурної спадщини тих регіонів, які нібито й далеко від фронту. Адже час, байдужість, нефаховість та занедбаність також є ворогами для памʼяток культури та архітектури». – наголосив Юрій Холод..

Також Юрій Холод звертається до громад Львівщини: «Попри важливі фронтові потреби, попри інші нагальні вимоги, не дозволяймо часу, байдужості і неуцтву нищити нашу спадщину. Звертайтеся до фахівців, пильнуйте автентичність – бо саме вона є цінністю!»

Як відомо, 18 квітня світ відзначав Міжнародний день пам’яток та історичних місць, а українці – День пам’яток історії та культури.
За час повномасштабного вторгнення в Україні  зруйновано або пошкоджено окупантами понад 550 памʼяток.