Головна Культура Зашків на Бущині – мала батьківщина Євгена Коновальця

Зашків на Бущині – мала батьківщина Євгена Коновальця

Україна – земля героїв. У кожному регіоні нашої Батьківщини безліч видатних земляків. Цьогоріч святкуємо 125 років від дня народження провідника ОУН Євгена Коновальця.

Міжстаничне СВ ми вирішили провести в мальовничому Зашкові – малій батьківщині героя. Зі Станиці Красне вирушили не лише пластуни усіх уладів (новаки, юнацтво, старшопластуни та сеньйори), а й батько однієї новачки Микола Чучман та воїн АТО Андрій Головацький. Наші друзі із Заболотців (Станиця Броди) склали нам компанію.

Чисельне за кількістю (111 чоловік) та різнобарвне за віком Свято Весни у Зашкові залишило на згадку багато позитивних емоцій та вражень. Протягом трьох днів, проведених в мальовничій місцині, ми на собі пересвідчились, що у природи немає поганої погоди. Весь час небо нас мило і сушило. Проте, з допомогою керівника відділу освіти Жовківської РДА Михайла Степановича та директора Зашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Степана Миколайовича, ми мали змогу жити в сухому та теплому приміщенні школи. За що їм щиро дякуємо.

Протягом СВ ми побували на горі Берекавиці в Завадові (де планувалось таборування), але були змушені через дощик скористатися люб’язністю місцевих освітян. Відвідавши музей Євгена Коновальця, ми не лише більше дізнались про видатного земляка, а й побачили силу страху, яка змусила в 1991 році агресивно налаштованих проти України людей, підірвати перший пам’ятник Коновальцю. Натомість на терені музею красується новий, а залишки зруйнованого нагадують про минуле.

Директор музею, Ігор Селецький, люб’язно надав нам байдарку, на якій усі бажаючі пластуни мали змогу сплавлятись на місцевому озері. З візитом просвітницького спрямування до нас завітав пластун сеньйор, чорноморець Ігор Криськів, який розповів про плани спорудження меморіального комплексу у Зашкові. Згодом, виконавши завдання теренової гри, юні пластуни продемонстрували отримані знання та навички. Холодні вечори ставали гарячими під час святкових ватр. В неділю всією пластовою родиною ми відвідали Богослужіння у місцевому храмі УГКЦ Архистратига Михаїла, якому цього року виповнюється 110 років. Чудові фрески, якими щедро покритий весь храм зсередини, заворожують та притягують погляд. Поблизу, на місцевому кладовищі ми вшанували пам’ять батьків Євгена Коновальця. Отець Іван щиро благословив пластунів під час відкриття СВ, тому і все задумане вдалось.

Сподіваємось, що мінлива погода та труднощі й надалі не будуть перешкодою для нас, а лише загартовуватимуть дух.

Наталія Сапріянчук, комендант СВ, старшопластунка.