Головна Листи Бущина пам’ятає імена воїнів, які віддали своє життя за волю України

Бущина пам’ятає імена воїнів, які віддали своє життя за волю України

У неділю, 24 серпня в Буську в рамках відзначення 23 річниці Незалежності України біля міської ратуші відбулося урочисте відкриття та освячення меморіального стенду героям Небесної сотні і героям української армії. Тут, незважаючи на негоду, зібралося багато бущан, які з настоятелями місцевих храмів Буська та Красного спільною молитвою пом'янули душі спочилих героїв та помолилися за здоров'я земляків  військових, які вирушили з Бущини у зону АТО. Ініціатором проекту та встановлення стенду з увічненими іменами героїв України стали активний член ГО

"Майдан Буського району" Ганна Грушицька та її син Іван, який був учасником Революції Гідності, а дизайн розробила донеччанка Тетяна Тимошенко. До втілення ідеї долучилася ГО «Обласний Автомайдан», зокрема Петро Жукровський. Щира подяка надбужанській громад, яка взяла участь в благодійному концерті Г.Грушицької, адже частина зібраних коштів пішла на створення цього меморіалу.

"Благаю Господа, щоб відвернув біду. Не треба жертв, бо їх і так багато. Адже у нас ще стільки добрих справ, хай в наших душах замість болю буде мирне свято", такими словами розпочала дійство ведуча заходу депутат Буської міськради Оксана Михайлюк.  Ці люди  справжні герої, але герої не вмирають! Вони завжди будуть в наших серцях. І сьогодні вони на небесах зі святим Архистратигом Михаїлом стоять на сторожі добра і любові, боряться зі злом, яке нависло над нашою ненькою Україною!"

Того дня до присутніх звернулись представники районної та місцевої влади, привітали бужчан з Днем Незалежності України та висловили впевненість, що Україна зуміє вистояти у нелегкий час. Усі виступи тісно перепліталися із творами, присвяченими героям Майдану. Зі сльозами на очах люди слухали авторські патріотичні пісні Ганни Грушицької та пронизливий вірш "Вічная пам'ять Небесній дружині" у виконанні Марії Камінської та пісні «Україні» Віри Семерей і церковного хору храму Петра і Павла (кер.Зеновій Фурман) (див. нижче).

Героїчно і мужньо проявили себе наші земляки, які під час Революції Гідності йшли назустріч смерті, рятуючи поранених. Це наші місцеві герої  медсестра Буської ЦРЛ Марія Матвіїв, яка у виступі зазначила: "Пам'ятка ця завжди нагадуватиме нашим посадовцям, що люди вже не даруватимуть їм нічого", та лікар Ігор Сандак.

На заході також згадали про справжнього патріота, уродженця Криму  Михайла Ліоненка, який 22 січня отримав поранення гранатою, закривши собою дівчинуволонтерку. А в ніч з 18 на 19 лютого отримав кульове поранення в око. Доля не полишила його, а навпаки, на крилах кохання привела до Буська, де зустрів свою другу половинку і надійну опору в житті.

На меморіальній дошці, серед багатьох інших світлин, розміщена фотографія нашої землячки з Ріпнова Ольги Бурої активної учасниці Євромайдану, яка від отриманих травм померла в київській лікарні 10 березня, а нещодавно (посмертно) удостоєна звання "Почесний громадянин Буського району". На завершення усі присутні заспівали "Боже, великий, єдиний".

Інна ПАЛАМАР