Головна Листи Через Львівщину на лікування за кордоном евакуювали семеро дітей-пацієнтів київського «Охматдиту»

Через Львівщину на лікування за кордоном евакуювали семеро дітей-пацієнтів київського «Охматдиту»

Далі маленькі пацієнти з важкими захворюваннями вирушили на лікування в Німеччину.

В межах медичної евакуації на Львівщину прибули семеро дітей-пацієнтів київського «Охматдиту», які перебували у медзакладі у момент атаки окупантів – 8 липня.

Їх доправили у медичні заклади області.

«В Україні працює механізм медичної евакуації для українців, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Міністерство охорони здоров’я разом з іншими міжнародними партнерами організовують евакуаційні рейси та доправляють громадян України на спеціалізоване лікування до закордонних клінік. Загалом вже евакуювали понад 5 тис. українців на лікування за кордон.

Зокрема, питання медичної евакуації дітей з «Охматдиту» координує МОЗ у співпраці з партнерами –  Європейською комісією та ВООЗ. Сьогоднішня евакуація відбувається саме в межах цього механізму», – пояснила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.

Шість дітей розмістили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, одну дитину – у Львівському «Охматдиті». Серед захворювань, які має малеча – рак крові, головного мозку, пухлини внутрішніх органів тощо.

«Національна лікарня «Охматдит» відома лікуванням складних випадків дітей, зокрема онкології та гематології. І ці дітки найбільше постраждали від терористичного удару, бо їх лікування зупинили.

Ми з колегами з Київського «Охматдиту» та нашими німецькими партнерами обрали кілька випадків, які потребують негайної допомоги та евакуації. Дорога – довга і це важко для дітей, тому вони проходять через так звані хаби, одним з яких є Львів, і наші медзаклади. Після цього вирушають на лікування за кордон», – зазначив очільник Львівського Регіонального центру медицини дитинства Роман Кізима.

Читайте також: Нові палати та кабінети фізичної реабілітації: як за підтримки Львівської ОВА працює нове відділення обласного госпіталю (відео)

Він додав, що від початку повномасштабного вторгнення через Західноукраїнський дитячий медичний центр вдалося доправити на лікування за кордон вже 1600 онкохворих дітей.

Як розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький, маленькі пацієнти добре перенесли дорогу. Після певних важливих процедур у медзакладах Львівщини діти вирушили на лікування у Німеччину.

«Це дуже вразлива категорія дітей. Критично важливо було подбати про умови, в яких їх транспортуватимуть. Автобуси для евакуації обладнали всім необхідним. Щиро дякую МОЗ, Європейській комісії та ВООЗ, а також фахівцям Львівського обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які подбали про комфорт дітей. Дякую Регіональному центру медицини дитинства та львівському «Охматдиту», де оперативно і якісно провели дітям необхідні аналізи на визначення стану та готовності до подальшого транспортування, в кого була потреба, допомогли скоригувати стан. На цю мить можу сказати, що діти успішно вирушили на лікування у німецькі клініки, де на них вже чекали медичні команди. Львівщина залишається одним із ключових хабів для медичної евакуації як між лікарнями нашої держави, так і для доправлення наших людей на лікування за кордон. Це дуже складна і багаторівнева праця. Дякую всім причетним. Львівська ОВА включалася і буде включатися у цей процес стільки часу, скільки буде потрібно, і настільки – наскільки знадобиться. Головне – здоров’я наших людей», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.