Головна Листи Чотири громади Самбірщини позбулися всіх радянських памʼятників

Чотири громади Самбірщини позбулися всіх радянських памʼятників

Проміжні підсумки процесу декомунізації сьогодні, 2 серпня, підбили під час виїзної наради обласної робочої групи з питань декомунізації у Самборі. Участь у нараді взяли заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, депутат Львівської обласної ради Захар Миляник, перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, представники районної військової адміністрації та голови громад Самбірського району.

«Наразі на Самбірщині наша робоча група нарахувала 43 обʼєкти, яких за законом та відповідно до рішення Львівської обласної ради маємо позбутися з громадських просторів до кінця 2023 року. Ще один ми виявили під час наради. Це солдат на цвинтарі у Старому Самборі.

Процес декомунізації у районі рухається добре, наразі громади демонтували 70%, тобто 29 із виявлених обʼєктів. Ще чотири демонтовані частково. На сьогодні чотири громади Самбірщини вже позбулися всіх радянських памʼятників.

До середини серпня в районі планують демонтувати всі ідоли тоталітаризму і прослави чужої армії», – пояснює Юрій Холод.

Як зазначив депутат та учасник робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА Захар Миляник, від початку року Львівщина позбулася 170 памʼятників армії окупанта. Ще понад 110 обʼєктів радянської пропаганди чекають своєї черги.

«Наразі найгірша ситуація на Самбірщині – у Старосамбірській громаді. Тут залишається 4 обʼєкти, жоден із виявлених не демонтований.

Такі наради з головами і представниками громад дуже помічні, бо дозволяють відчути настрої, зрозуміти проблеми і, власне, допомогти громаді декомунізувати власний громадський простір. Зокрема, часто йдеться про брак відповідної техніки або запуск процесу дослідження в ексгумації можливих військових поховань.

Завершити процес декомунізації до кінця року – наше надважливе завдання і наше зобов’язання перед військовими, які ініціювали створення робочої групи і почали процес декомунізації від часів Революції Гідність», – каже Захар Миляник.

Демонтаж пам’ятників-символів радянського режиму відбувається на підставі рішення Львівської обласної ради від 20 вересня 2022 року про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області та розпорядження начальника Львівської ОВА. Документи рекомендують територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.

Процесом декомунізації в області займається робоча група з питань декомунізації області, до якої входять депутати обласної ради, громадські діячі, історики, військові та ветерани, управлінці ОВА.

Також у Львівській обласній раді створено нову міжфракційну депутатську групу «Декомунізація та деколонізація Львівщини», мета якої – завершити демонтаж радянських памʼятників та українізацію топонімів до кінця 2023 року.