Головна Листи До 150-річчя від дня народження Івана Боберського у Львові погасили маркований конверт

До 150-річчя від дня народження Івана Боберського у Львові погасили маркований конверт

Із нагоди 150-річчя від дня народження теоретика і практика української національної фізичної культури Івана Боберського у Львівській дирекції АТ «Укрпошта» сьогодні, 14 серпня, відбулося спецпогашення пам’ятного конверта та марки.

Участь в урочистостях взяв голова депутатської комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

«Іван Боберський – великий українець, який створив систему українського тіловиховання і став засновником української фізичної культури. Він пропагував виховання здорової нації і здорової молоді.

Іван Боберський був визначним державним, військово-політичним і громадським діячем, зокрема членом Бойової управи легіону Українських січових стрільців, займав високі посади в державному секретаріаті ЗУНР і був його спеціальним представником у США та Канаді.

НАГАДАЮ, Львівська обласна рада з ініціативи комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції проголосила 2023 рік Роком Івана Боберського. 2023 рік на Львівщині також є Роком Наукового товариства імені Шевченка і Роком Миколи Міхновського. Цікаво, що Іван Боберський був членом НТШ і співпрацював із Миколою Міхновським.

Переконаний, що кожна нація повинна гордитися такими українцями, як Іван Боберський», – зауважив Святослав Шеремета.

За словами директора Львівської дирекції АТ «Укрпошта» Євгенія Савчука, у межах проєкту «Власна марка» пошта виготовляє конверти і марки, приурочені до різних знакових подій.

«Тираж марок і конвертів із Іваном Боберським – по 200 примірників.

Ми максимально долучаємося до популяризації видатних постатей Львівщини, України, а також знакових подій», – розповів Євгеній Савчук.

Іван Боберський (14.08.1873 р., Доброгостів на Дрогобиччині – 17.08.1947 р., Тржич, Словенія) – видатний український націєтворець: громадський діяч, педагог, організатор, основоположник українського тіловиховання, спортсмен, журналіст, редактор, видавець, перекладач, архівіст, музейник, фотограф, меценат.