Перший заступник голови Буської РДА Богдан ГРИНИШИН продовжує підсумовувати 2020 рік: позаду – підбиті підсумки у галузі освіти, попереду – розповідь про досягнення року в галузях охорони здоров’я, культури та спорту Бущини.
«Пандемія навчила нас правильно визначати пріоритети. У першу чергу це життя і здоров’я»
В умовах карантинних обмежень щодо COVID-19 багато ініціатив опинились під загрозою. Проте навіть за таких обмежень 2020 став плідний: завдяки коштам обласного бюджету вдалось здійснити реконструкцію Красненської міської лікарні та провести капітальний ремонт приймального відділення КНП «Буська ЦРЛ».
Почну з того, що вдалось придбали обладнання для кабінету переливання крові, зроблено капітальний ремонт частини приміщення операційного блоку Буської ЦРЛ, закупили обладнання для амбулаторії с.Сторонибаби та Красненської амбулаторії, а також придбали переносний рентгенівський комплекс.
Ми отримали шість службових машин, марки «Renault Duster, які Львівська ОДА скерувала на Бущину, аби забезпечити якісним транспортом населені пункти, в яких є амбулаторії. Автомобілі отримали амбулаторії загальної практики – сімейної медицини с.Топорів, Ожидів, Новий Милятин, амбулаторі первинної медичної допомоги смт.Олесько, с.Сторонибаби, Задвір’я.
Зовсім іншого вигляду після реконструкції набув оновлений фельдшерсько-акушерський пункт у селі Заводське, проведено перекриття даху моргу Буської ЦРЛ, зроблено ремонт приміщень під розміщення медицини катастроф, а ще отримано сім комплектів телемедицини для амбулаторій, загальною вартістю 770 тис грн.
Коли на території Львівщини заборонили пасажирські перевезення, ми організували для медиків і працівників спецслужб спеціальні рейси, якими вони добирались на роботи. Реагували на всі виклики.
На кожному засіданні комісії ТЕБ і НС при необхідності ми виділяли кошти з резервного фонду на придбання засобів індивідуального захисту, пального та лікарських засобів.
При відкритті Ріпнівської ковід-лікарні виділили кошти для підготовки і розведення кисневої системи, закуплено бойлери, облаштовано душові кабінети. Крім того, в Буську виділи кошти на підготовку площадки для встановлення кисневого обладнання.
У межах робочого візиту до Буська, голова обласної державної адміністрації Максим Козицький відвідуючи Буську центральну районну лікарню та соціально-важливі установи району, передав одно-та багаторазові захисні комбінезони, щитки та дезрозчин.
Для допомоги соціально незахищеним мешканцям, які опинилися в кризовій ситуації організували на базі терцентру пункт збору продуктів тривалого зберігання, медичних засобів і засобів особистої гігієни для формування пакетів допомоги першої необхідності. На допомогу відкликнулись чимало надбужанських підприємців, за що їм щира подяка.
За сприяння Народного депутата України Ростислава Тістика було відремонтовано і повернуто в КНП «Буська ЦРЛ» один апарат ШВЛ.
За кошти, що були виділені з районного бюджету, в рамках протидії COVID-19, для Буської центральної районної лікарні було закуплено сучасний аналізатор ІФА (імуноферментного аналізу). На важливості придбання цього апарату ІФА на районній сесії наголошував неодноразово. Відповідне тестування може виявляти не лише хворих на коронавірус, але й тих, хто перехворів ним.
Варто відзначити й те, що вдалось придбати сучасний рентгенологічне обладнання корейського виробництва ЕcoView 9 Plus. Вартість обладнання – 2 млн 792 тис грн. Кошти на його придбання вдалось зібрати із 11 сільських рад району та благодійних організацій. З районного бюджету було виділено майже один мільйонів гривень та ще один мільйон було отримано від Національної служби здоров’я України.
«Суттєво покращили матеріально-технічну базу закладів культури»
Спільними зусиллями влади та громади у галузі культури вдалось провести реконструкцію частини приміщення Народного Дому с.Старий Милятин, здійснити реконструкцію даху та заміну вікон в приміщенні бібліотеки НД с.Новий Милятин, провести косметичний ремонт НД с.Йосипівка за кошти місцевого бюджету та закупити тенісний стіл як для цього закладу культури, так і для НД с.Хватів. Було придбано огорожу для НД с.Побужани, вікна та ринви для НД с.Чішки.
Приємно й те, що у 2020 році шість Народних домів і три бібліотеки стали переможцями у мікропроектах. Зокрема, народний дім с.Вербляни (придбано обладнання та інвентар), народний дім с.Полоничі (придбано звукове обладнання для літньої сцени «Співоче поле»), народний дім с.Чаниж (придбано обладнання та інвентар), народний дім с.Заводське (реконструкція спортзалу та частини даху з опорядкування фасаду), народний дім с.Побужани (придбано музичне обладання), придбано меблі в бібліотеку с.Яблунівка, придбано меблі для бібліотеки с.Ракобовти, придбано мультимедійний комплекс з принтером для бібліотеки с.Боложинів, придбано сценічні костюми для учасників художньої самодіяльності с.Ожидів.
У селі Заводське здійснено реконструкцію спортзалу і частини даху з опорядження фасадів Народного дому, а у селі Задвір’я проведена реконструкція даху народного дому, що зупинило подальше руйнування будівлі.
В конкурсі «ТОП-10 народний домів Львівщини» народний дім с.Побужани отримав фінансовий ресурс – 60 тис грн, за які були закуплені стільці для залу, столи та диван.
Дякую всім, хто доклав чималих зусиль для реалізації задуманого, тепер громади, які утворились мають йти власним шляхом, показуючи результативність та працелюбність.
«Спорт – це здоров’я навіть у час пандемії»
Беззаперечно, під час самоізоляції стало зрозуміло, що спорт для багатьох людей – це потреба. Ми побачили чимало людей, які за цей час повернулись до спорту, а багато навіть почали займатись спортом вперше.
Розвиток футболу на Бущині тривав попри пандемію. Федерація футболу вперше ініціювала у 2020 році і провела з нагоди Дня Незалежності України турнір з футболу на Кубок Незалежності. Підтримали команди спортивним інвентарем.
Завдяки участі у мікропроектах придбано вуличні спортивні тренажери для місцевої школи с.Побужани, здійснено капітальний ремонт спортивної площадки в ДНЗ «Рукавичка» с.Побужани, придбано спортивний інвентар для Буської ДЮСШ, проведено капітальний ремонт частини приміщень будівлі Буської ДЮСШ (заміна віконних блоків). Також проведено у будівлі Буської ДЮСШ коридорний перехід до басейну (800 тис. грн.)
Важко «йшов» стадіон з штучним покриттям в селищі Олесько: два тендери відбулись, третій – затягувався, адже були скарги в Антимонопольний комітет, але все-таки вдалось довести цю справу до кінця, бо громада заслужила на цей майданчик. Цьогоріч навесні планується провести освітлення.
Зважаючи на ситуацію у країні було організовано військово-патріотичний вишкіл для школярів. Три дні і дві ночі в справжньому таборі, з ночівлею в наметах та можливістю проявити себе в квесті, зі смугою перешкод, переправами. А головне школярі отримали безцінний приклад мужності, патріотизму, сили волі та характеру.
Додам, що також триває реалізація програми «Велике будівництво», в рамках якої продовжується реконструкція спортивного ядра та трибун стадіону Буської ДЮСШ.
Богдан ГРИНИШИН,
перший заступник голови Буської РДА