Головна Листи Лікарі львівського «ОХМАТДИТу» стали співавторами публікації у впливовому американському науковому журналі

Лікарі львівського «ОХМАТДИТу» стали співавторами публікації у впливовому американському науковому журналі

У статті видання «Crimson Publishers» медики вперше у світовій літературі описали псевдоаневризму внутрішньої сонної артерії у дитини.

Це надзвичайно складний у діагностиці і лікуванні випадок у малюка, якого лікували у 2021 році.

Як розповіли у лікарні, однорічного хлопчика заболіло горло, а через три тижні дитина була в одній із лікарень сусідньої області з підозрою на паратонзилярний абсцес. Пунктування не дало результату і дитина потрапила в реанімацію. Батьки прийняли рішення транспортувати дитину до Львівської обласної клінічної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ».

Після консиліуму отоларингологи розкрили абсцес, де було багато несвіжих згустків крові. Після операції ще були дві масивні кровотечі, клінічна смерть, пряме переливання крові, яку малюкові дали три лікарі «ОХМАТДТу». Зрештою, встановили вірний діагноз.

Хлопчику зробили ендоваскулярну операцію – через маленький розріз у судині стегна виключили аневризму із загального кровоплину.

«У світовій літературі до тепер не було описано випадків псевдоаневризми внутрішньої сонної артерії у дитини такого віку. Тому можна сказати, що ми першопрохідці. Безумовно, врятоване життя дитини – це найцінніше в цій всій історії, проте передавання досвіду і визнання відомим журналом – також є надзвичайно важливим у медичній практиці», – зазначив Дмитро Квіт, в.о. директора львівського «ОХМАТДИТу» .

На фото – скрін першої сторінки публікації та фото пацієнта з липня 2022 року.