Головна Листи Лікарський ювілей: у ЗУСМДЦ провели десяту трансплантацію нирки

Лікарський ювілей: у ЗУСМДЦ провели десяту трансплантацію нирки

Нирку «ювілейному» пацієнту віддала рідна бабуся.

Маленький Захарчик став десятим пацієнтом Західноукраїнського спеціалізованого медичного дитячого центру, якому провели органну пересадку.

У Центрі хлопчик лікувався майже 2 роки. У нього діагностували хронічний гломерулонефрит. Для встановлення точного діагнозу знадобились дві біопсії нирки. З 2021 року маленький пацієнт перебував на апаратному перитонеальному діалізі. І водночас – у листку очікування на трансплантацію від посмертного донора.

«Лікувати Захарчика було непросто. Малюк потрапив до нас у важкому стані, а за час перебування у стаціонарі переніс чотири епізоди сепсису. Незважаючи на процедуру діалізу, він постійно втрачав білок, який потрібно було поповнювати різними препаратами. Коли стан малюка погіршився, батьки погодились на пропозицію бабусі стати донором власному онуку», – розповіла лікарка хлопчика, нефрологиня Лілія Грицків.

Медики кажуть, що десята трансплантація далась їм непросто: довелось поборотись з ускладненнями. Проте зараз уже все позаду, хлопчик і бабуся почуваються добре.

Оперативне втручання хірурги Центру провели спільно із фахівцями Львівської обласної клінічної лікарні. Значну допомогу у лікуванні Захарчика надав благодійний фонд «Крила надії».

Лікарі переконані, що десята трансплантація – це важливий психологічний рубіж, після якого з’являється стимул посилювати зусилля і роботу. Адже на пересадку нирки у Центрі уже очікують наступні пацієнти.

Загалом у ЗУСДМЦ провели 7 родинних та 3 неродинних трансплантацій нирки. Лікарня є учасницею пілотного проєкту Міністерства охорони здоров’я із трансплантації органів. Тож ці операції повністю фінансує держава.

Лікарі ЗУСМДЦ нагадують: звертайтесь по допомогу вчасно та ставайте у лист очікування на трансплантацію органів у Центрі. Попередній запис за телефоном:

  • (096) 558 02 97
  • (063) 189 70 50
  • (097) 150 70 53

ЗУСМДЦ