Головна Листи Львівщина прощається з українською мовознавицею Іриною Фаріон (фото)

Львівщина прощається з українською мовознавицею Іриною Фаріон (фото)

Востаннє віддати шану прийшли тисячі львів’ян, зокрема рідні, колеги, та прихильники громадської діячки.

Сьогодні, 22 липня,  у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла прощалися з мовознавицею, громадською діячкою, народним депутатом VII скликання Іриною Фаріон.

Провести в останню путь та попрощатись з  українською професоркою прийшли сотні львів’ян: представники влади, громадськість, родина та прихильники громадської діячки. Долучився до вшанування начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Вона безмежно любила Україну, віддано захищала її мову, культуру та звичаї, навчала й надихала мільйони українців. Щирі співчуття рідним, близьким та всім, хто любив і поважав її. Це непоправна втрата для Львова та всієї України.

Впевнений, що вбивця буде знайдений і покараний. Пам’ятаємо та поважаємо. Вічна пам’ять, Ірино Дмитрівно!», – зазначив Максим Козицький.

Опісля чину поминальної панахиди у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла похоронна процесія вирушила на Личаківське кладовище. Спочиватиме Ірина Фаріон на центральній алеї поля № 22 (неподалік могили Володимира Івасюка).

Нагадаємо, 19 липня у Львові невідомий чоловік напав на Ірину Фаріон і вистрілив їй у голову з пістолета. Постраждалу у важкому стані доправили до лікарні, де вона померла через кілька годин. Вбивцю досі не знайдено.

Довідово: 

Ірина Фаріон — українська мовознавиця, політична та громадська діячка. Вона народилася 29 квітня 1964 року в місті Львів. Фаріон здобула вищу освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка, де й почала викладацьку діяльність. Згодом тривалий час працювала викладачем «НУ Львівська Політехніка».

Відома своєю активною політичною діяльністю, Фаріон неодноразово виступала з ініціативами щодо захисту і популяризації української мови, що викликало як підтримку, так і критику серед різних верств суспільства. Її виступи та публікації часто обговорювались в ЗМІ через їхню гостроту і поляризуючий характер.